a

Garanti BBVA 700 Milyon Dolar Sendikasyon Kredisi Aldı

Garanti BBVA 700 Milyon Dolar Sendikasyon Kredisi Aldı
0

BEĞENDİM

Garanti BBVA, IFC ve EBRD destekli olan iki yeni kredi anlaşması imzaladı. Yurtdışı piyasalarından yaklaşık olarak 700 Milyon Dolar finansman sağlayan Garanti BBVA, aynı zamanda sürdürülebilirlik kriterlerine uyum sağlayan ilk yeşil sendikasyon kredisini almış oldu.

Garanti BBVA’nın Performansı Periyodik Olarak İncelenecek

Dünya üzerinde sürdürülebilirlik kriterlerine uyumlu ilk yeşil sendikasyon kredisini Garanti BBVA almış oldu. Banka, uluslararası bağımsız bir danışmanlık firması tarafından mutabık alınan kriterler çerçevesinde performansı belirli periyodik aralıklarla incelenecek. Eğer Garanti, performansını iyileştirme konusunda ilerleme kaydeder ve taahhüt etmiş olduğu kriterleri yerine getirirse, kredi faizinde indirim meydana getirilecek.

Söz konusu olayla ilgili olarak Genel Müdür Recep Baştuğ;

“Tüm dünyayla birlikte ülkemizi de derinden etkileyen Koronavirüs salgını nedeniyle finansal piyasaların böylesine zorlandığı bir dönemde sendikasyon sürecini başarıyla tamamlayarak yaklaşık toplam 700 milyon dolarlık kredi anlaşmasına imza atmanın gururunu yaşıyoruz. Bu sıkıntılı ortamda, bu boyutta ve anlamı çok kıymetli bir kaynağı temin edebilmek, hem biz hem de ülkemiz adına doğru ve sevindirici bir adım olmuştur. Uluslararası arenada ülkemizin en önemli aktörlerinden biri olarak, misyonumuzun devamlılığı açısından bu anlaşmayı çok önemsiyorum. Bir bankanın imzaladığı sürdürülebilirlik performansına endeksli ilk sendikasyon kredisi olması bizim için büyük değer taşıyor. Banka olarak, her zaman öncüsü olduğumuz yenilikçi sürdürülebilirlik uygulamalarımıza bir yenisini daha eklemekten gurur duyuyoruz.” açıklaması yaptı.

Bu durumda Garanti, koronavirüs nedeni ile sendikasyon kredisine başvuran bir diğer banka oldu.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.