Garanti BBVA Borsa İstanbul’da Birinciliği Bu Hafta da Bırakmadı!

23.06.2019
A+
A-
Garanti BBVA Borsa İstanbul’da Birinciliği Bu Hafta da Bırakmadı!

Geride kalan haftada uzun süreden beri olduğu gibi Borsa İstanbul’da en çok işlem hacmi Garanti BBVA hisselerinde oldu.

Bu Hafta Altın ve Borsa Kazandırdı

Geçtiğimiz hafta en çok kazandıran yatırım araçları altın ve borsa oldu. Döviz yatırımcısı kaybetti. Kapalıçarşı’da 24 ayar külçe altının gram fiyatı hafta boyunca yüzde 2.39 oranında arttı ve 261.80 lirayla haftayı kapattı. Cumhuriyet altınının haftalık değer kazanımı yüzde 2.35 oldu. Cumhuriyet altını haftanın son alışverişlerinde 1.745 liradan yer aldı.

Dolar ve Euro Yatırımcısını Üzdü

Yurtiçinde serbest piyasalarda dolar ve euro haftayı düşüşle bitirdi. Doların değeri haftalık 1.07 azaldı ve 5.8140 liraya düştü. Euro 0.47 değer kaybıyla 6.5880 lira oldu.

Garanti Bankası En Çok İşlem Yapılan Şirket Oldu

Borsa İstanbul hisse senedi yatırımcısı bu haftanın kazananlarından oldu. Garanti BBVA hisseleri haftalardır olduğu gibi bu hafta da en çok işlem yapılan şirket hisseleri olarak ilk sırada yer aldı. En çok işlem hacmine sahip şirketler arasında Türk Hava Yolları, Garanti BBVA’nın ardından ikinci, Akbank da üçüncü oldu.

Garanti Bankası Hisseleri 6 Milyar 324 Milyon Liralık İşlem Gördü

Borsa İstanbul BIST 100 Endeksi’nde işlem gören şirketler arasında en çok işlem gören şirket olan Garanti BBVA’nın hisselerinin işlem hacmi 6 milyar 324 milyon lira oldu. İkinci sırada yer alan Türk Hava Yolları hisseleri ile 4 milyar 666 milyon liralık işlem yapıldı. Akbank bu sıralamada üçüncü sırada yer aldı. Akbank hisseleri ile geride kalan haftada 1 milyon 821 liralık işlem yapıldı. Bu rakamlara göre Garanti BBVA bu hafta da en çok işlem hacmine sahip şirket olma unvanını korudu.