Garanti BBVA Girişimci Kadınlar İçin Bursa’da!

Garanti BBVA girişimci kadınları desteklemeye devam ediyor. Banka tarafından Türkiye Kadın Girişimciler Derneği ile ortak bir çalışma düzenlediği biliniyor. Her yıl kadın girişimcilerin katılımını sağlamak için ülkenin farklı illerinde toplantı yapılıyor. 2019 yılının son durağı ise belirlendi. ‘Girişimci Kadın Buluşmaları’ bu yılın sonuna gelirken Bursa’da düzenlendi.

Kadın Girişimcilere Yeni Fırsatlar Tanınacak

Düzenlenen etkinliğe katılımın son derece yoğun olması dikkat çekti. Kadın girişimcilerin işlerini geliştirmeleri ve bundan sonraki dönemde de devam ettirmelerini sağlamak için yeni iş birlikleri ve yeni pazarlar üzerinde değerlendirmeler yapıldı. 18 Ekim tarihinde Bursa Hilton Hotel’de düzenlenen toplantıya sektörün önemli isimleri de eşlik etti.

Kadın girişimcilerin Türkiye ekonomisinin itici gücü olduğu her defasında dile getiriliyor. 2017 yılında ilk kez gerçekleştirilen ‘Girişimci Kadın Buluşmaları’ bu yıl Bursa’da düzenlendi.

Toplantıda Garanti BBVA Genel Müdür Yardımcısı Cemal Onarak ve KAGİDER Yönetim Kurulu Başkanı Emine Erdem konuşmalar düzenlediler. Farklı sektörlerden satın almacılarla kadın girişimcilerin bir araya gelmesine zemin hazırlayan toplantı, kadınlara yeni pazarlar sunmak konusunda son derece etkili. KAGİDER tarafından yapılan değerlendirmeler sonrasında şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonraki dönemlerde de kadın girişimcilerin destekleneceği ve yeni fırsatlar yaratmak adına çeşitli durumlar için ilham vermeye devam edeceklerini belirttiler. Girişimcilik seminerleri bundan sonra da aktif olarak devam edecek.