Garanti BBVA Ödeme Sistemlerinde Yeni Döneme İmza Attı!

Garanti BBVA tarafından uygulamaya alınacak yüz tanıma teknolojisiyle ödemeler artık daha güvenli olacak.

Garanti BBVA Yüz Tanıma Teknolojisi Geliştiriyor

Garanti BBVA bünyesinde İstanbul – Pendik’te bulunan Garanti Teknopark’ta yürütülen çalışmalar kapsamında bankacılık ve ödeme sistemleri dünyasında yeni bir döneme imza atılarak bankacılık sektöründe lider gelişmeler kaydediliyor. Garanti Teknopark’ta geliştirilen biyometrik yüz tanıma teknolojisi sayesinde müşteriler yakın bir zamanda sadece göz temasıyla mobil ödemelerini yapabilecekler. Mobil ödemeler bu sayede çok daha güvenli ve hızlı bir hale gelecek. Garanti BBVA tarafından Türkiye’deki dijital bankacılık gelişmelerine öncülük edilmeye devam ediliyor.

Garanti Teknopark Kampüsünde Çalışmalar Sürüyor

Garanti Teknopark’ın, Garanti BBVA’nın inovasyon odaklı çalışmalarının ve kültürünün bir yansıması olarak niteleniyor. Garanti Teknopark’ın kampüsünde çalışanların bilgi birikiminden yararlanılarak yeni geliştirilen teknolojik ürünler ticari hale getiriliyor. Bu çalışmalar Ar – Ge Merkezi tarafından yürütülüyor. Kampüste yapılan çalışmalardan biri olan biyometrik yüz tanıma teknolojisi uygulamaya alındığında mobil ödemelerde kullanılacak. Garanti BBVA müşterilerinin bu yöntemle yaptıkları mobil ödemelerin daha güvenli ve daha hızlı olacağı belirtildi. Garanti Ödeme Sistemleri, Garanti BBVA’nın dijital bankacılık alanında ulaştığı seviyede itici güç olarak yer alıyor. Kampüste çalışmalar Garanti Ödeme Sistemleri, Mastercard ve Garanti Teknoloji ekiplerinin ortak çalışmasıyla devam ediyor.

Garanti Ödeme Sistemleri İş Yerlerine Kamera Yerleştirecek

Garanti BBVA tarafından geliştirilen biyometrik yüz tanıma teknolojisinde pilot çalışmalar sürüyor. Çalışmalar sonuçlandığında Garanti BBVA müşterileri sisteme yüzlerini bir defaya mahsus olmak üzere tanıtacaklar. Daha sonra yüzleri ile istedikleri kredi kartını eşleştirebilecekler. Garanti Ödeme Sistemleri tarafından iş yerlerine bir kamera yerleştirilerek POS cihazına entegre edilecek. Bu uygulama ile ödeme işlemleri dakikalar içinde gerçekleştirilebilecek. Böylece ödeme sistemlerinde yeni bir döneme imza atılmış olacak.

Beklentilerin Ötesinde Çalışmalar Yapıyoruz

Garanti BBVA Ödeme Sistemleri Genel Müdür Işıl Akdemir Evliyaoğlu tarafından yapılan değerlendirmede teknolojinin hızlı gelişimiyle orantılı olarak dijital bankacılıktaki gelişmelerin de hızlı ilerlediği söylendi. Işıl Akdemir Evliyaoğlu, Garanti BBVA olarak müşterilerinin hayatlarını kolaylaştıran ve beklentilerinin ötesinde sistemler üzerinde çalıştıklarını da söyledi.