a

Garanti BBVA Sağlık Çalışanları İçin 10 Milyon TL Fon Ayırdı

Garanti BBVA Sağlık Çalışanları İçin 10 Milyon TL Fon Ayırdı
0

BEĞENDİM

Garanti BBVA koronavirüs salgınında sağlık personeli olan çalışanlara destek olmak amacıyla 10 milyon TL tutarında fon ayırdığını açıkladı. Bu fon, sağlık çalışanlarına ve mücadelede destek veren hastanelere acil ihtiyaçlarını karşılamak üzere kullanılacak.

Banka, salgının etkileri çıktığı günden bu yana gerekli önlemleri almakta, hem çalışanlarının sağlığını hem de müşterilerinin yaşamını koruma altına almak için aldığı önlemleri de hayata geçirmekteydi. Ülke çapında verilen mücadeleye destek olmak amacıyla önemli adımlar atmaya devam eden banka, hastanelerin bu süreç içerisinde ihtiyaç duyacağı acil teçhizat eksiklerini gidermek ve sağlık personellerinin acil ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla 10 milyon TL tutarında fon ayırdığını belirtti. Bu fon ile birlikte tedavi sürecinde kullanılan teknik teçhizatın yanı sıra, doktorlar ve sağlık çalışanlarının çok fazla miktarda ihtiyaç duyduğu maske, siperlik, eldiven, koruyucu tulum, bone, su geçirmez önlük ve ayaklık gibi malzemelerin karşılanması hedefleniyor.

Olağanüstü Bir Dönemden Geçiyoruz

Konuya yönelik olarak açıklama yapan Garanti BBVA Genel Müdürü Recep Baştuğ şu cümleleri iletti:

“Tüm dünyayla birlikte Türkiye olarak olağanüstü bir dönemden geçiyoruz. Çalışanlarımız ve toplumun sağlığı açısından aldığımız önlemlerin yanında ekonomik anlamda açıkladığımız desteklerle bu sürece elimizden gelen katkıyı sağlamaya çalışıyoruz. Ancak çok daha önemlisi, son derece tehlikeli bu salgına karşı ülkece verdiğimiz savaşa dayanışma içinde destek olabilmek.

Vaka sayısının arttığı bu dönemde Devletimiz tüm imkânlarıyla seferber olmuşken, hastanelerimizin ve sağlık çalışanlarının çok hızlı büyüyen ihtiyaçları karşısında bizim de destek vermemiz, elimizi taşın altına koymamız son derece önemli. Bizlerin vatandaş ve özel sektör olarak, tek bir ekip ruhuyla hareket etmemiz, birbirimize omuz vermemiz gerekiyor.

Bu amaçla, bu savaşta en ön cephede yer alan hastanelerimizin, doktorlarımız ve sağlık çalışanlarımızın görevlerini herhangi bir eksiklik hissetmeden rahatlıkla icra etmelerini sağlaması için bir adım attık ve ihtiyaç duydukları malzemelerin tedarikine destek olmak istedik. Bize göre bu adımımız şu an için denizde bir kum tanesi, ancak inanıyoruz ki bunun devamı gelecek ve diğer kurumlarımız da aynı dayanışma ruhuyla hareket edecek. En büyük temennimiz, elbirliğiyle bu zor dönemi en az kayıpla ve en kısa sürede atlatarak, ülkece çok daha güzel yarınlara birlikte yürümek…”

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.