Garanti BBVA Sponsorluğundan Caz Coşkusu Başlıyor!

Garanti BBVA’nın sponsorluğunda gerçekleştirilecek olan İstanbul Caz Festivali başlıyor.

Garanti BBVA Sponsorluğunda İstanbul Caz Festivali Başlıyor

İKSV olarak kısaltılan İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından 22 yıldan bu yana Garanti BBVA’nın sponsorluğunda organize edilen İstanbul Caz Festivali 2019 yılında 26. defa müzikseverlerle buluşacak. 26. İstanbul Caz Festivali 29 Haziran 2019 tarihinde başlayacak, 18 Temmuz 2019 tarihine kadar devam edecek. Garanti BBVA’nın internet sitesinden yapılan bilgilendirmede müzikseverlerin ufkunun genişletilmesi hedeflenerek Türkiye’de cazın lider sponsorları arasında yıllardan beri yer aldıkları, bu alandaki desteklerini 1994 yılından beri sürdürdükleri belirtiliyor.

İstanbul Caz Festivali’nde Birbirinden Değerli Sanatçılar

Garanti Bankası olan adı bir süre önce Garanti BBVA olarak değişen Banka, İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı tarafından düzenlenen İstanbul Caz Festivali’ne 1994 – 1997 yılları arasında verdiği desteği 1997’de festival sponsorluğuna taşıdı. İstanbul Caz Festivali’nde müzikseverler Salon İKSV, Nardis Caz Club ve Zorlu PSM’de düzenlenen konserlerde bu yıl da Garanti BBVA sponsorluk desteğiyle caza doyacaklar. Festival kapsamında birbirinden değerli sanatçılar sahne alacak. İstanbul Caz Festivali, Avrupa’nın sayılı festivalleri arasında adından söz ettiriyor.

Genç Caz Kapsamında Müzik Eğitimleri

Garanti BBVA sponsorluğundaki 26. İstanbul Caz Festivali kapsamında bu yıl 17. defa düzenlenecek olan Genç Caz aynı zamanda Audioban işbirliğinde eğitim programına da ev sahipliği yapacak. Audioban oluşumu alternatif ve yeni sanatçıları çeşitli mekanlarda düzenlenen etkinliklerde dinleyicilerle buluşturmasıyla biliniyor. İstanbul Caz Festivali bünyesinde Genç Caz tarafından amatör ve yarı profesyonel genç müzisyenler için festival programında yer bulabilecekleri bir platform oluşturuluyor. Genç Caz katılımcıları oluşturulan üç özel atölyede eğitiliyorlar.