Garanti BBVA Teminat Mektuplarını Artık Dijital Ortamda Sunacak

Garanti BBVA tarafından yapılan çalışmaların dijital ortama taşınması için her geçen gün yeni çalışmalar yapılıyor. Son olarak KKB Findeks üyeliği olan Garanti BBVA müşterileri, üyeliklerinden faydalanarak ücretsiz bir şekilde ETMP üyeliklerini aldıktan sonra gerekli olacak Teminat Mektuplarına bundan sonraki dönemde elektronik ortamda çok daha hızlı ve kolay bir şekilde ulaşmaları amaçlanıyor.

Teminat Mektuplarına Elektronik Ortam Üzerinden Ulaşılacak

Daha önceki dönemlerde müşteriler teminat mektuplarının kendilerine fiziki şekilde ulaşmalarını beklemek zorunda kalıyorlardı. Bu durum zaman kaybına neden oluyordu. Ancak yeni çalışmaların ardından teminat mektubu banka tarafından incelenip onaylandıktan sonra hazırlanan Elektronik Teminat Mektubu Platformu üzerinden sorunsuz bir şekilde görüntülenebilecek.

Dijitalleşmenin sektörü bu açıdan da etkilemesinin ardından tazmin ve mektup iade talepleri içinde şubeye gitmeye gerek kalmayacak. Platform sayesinde iade işlemleri de hızlı bir şekilde sistem üzerinden tamamlanacak. Sistemin hayata geçmesinin ardından operasyonel olarak gerçekleştirilen riskler de azaltılmış oldu. İşlemler beklemeye gerek kalmadan hızla tamamlanırken hata payı da en az seviyeye indirilmiş oldu. Daha önceki işlemlerde pek çok doküman gerektiren bürokratik işlemler de azalacağı için müşteriler tarafından zaman tasarrufunun gerçekleştirilmesi bekleniyor.