Garanti BBVA ve Minoto’dan Kredi Anlaşması!

Garanti BBVA ile Minoto arasında yeni bir iş birliği gerçekleştirildi. Bu iş birliği sayesinde Minoto kullanıcıları, Garanti tarafından sunulan kredilere uygun ödeme koşulları ve avantajlı faiz oranları ile sahip olabilecekler.

Dijital Pazar yeri olarak tanımlanan Minoto, ‘Minimum efor, maksimum oto’ anlayışı ile bir çalışma başlatmıştı. Başlattığı çalışma Türkiye’de bir ilk olarak değerlendirildi. Bayiler tarafından satışa çıkarılan sıfır kilometre araçların hem güncel fotoğraflarını hem de bilgilerini paylaşarak tüketicilerle buluşmasını sağlayan bir sistemi oluşturuyor. Bu süreçte Minoto, finansal ayağını güçlendirmek için harekete geçti. Garanti BBVA ile imzaladığı bir iş birliği sonrasında, kullanıcılarına özel avantajlı faiz oranları ile kredi imkanı da sağlayacak.

Minoto, uzun zamandır gerçekleştirmek için fırsat kolladığı projesini sonunda hayata geçirdi. Bu süreçte  hem Türkiye’de hem de Avrupa’da bir ilke imza attı. Sıfır araç satışını dijital ortama taşıdı. Böylece kullanıcıların bayilere gitmesine gerek kalmadan, site üzerinde detaylı bir inceleme ve fiyat karşılaştırması yapma imkanı da sunuyor. Öncesinde müşteriler hangi aracı satın almak istediklerini kafalarında belirlemiş oluyorlar.

Finansman ayağı için Garanti BBVA ile yenilikçi bir çalışma imzaladı. Böylece kullanıcıların sistem üzerinden kredi yönlendirmeleri de gerçekleşmiş oluyor. Otomobil araştırmasına giren kullanıcılara özel, avantajlı faiz oranları ile birlikte otomobil kredisi imkanı sunuyor. Bundan sonraki dönemlerde Garanti BBVA tarafından da, otomobil kredisinin tamamen online platformlarda sergilenmesi amaçlanıyor.

Kapalı