Garanti BBVA’dan İş Yerleri İçin Bir Yenilik Daha!

Garanti BBVA tarafından BonusFlaş uygulaması ile kredi kartları cep telefonuna taşındı.

Garanti BBVA CepPOS ile Ödeme Alma Kolaylığı

Garanti BBVA BonusFlaş uygulaması ile kredi kartları cep telefonu uygulamasına çevriliyor, nakit taşıma derdine son veriliyor. Garanti BBVA tarafından hayata geçirilen son uygulamada ise POS uygulaması olan CepPOS ile iş yeri sahipleri akıllı telefonlarını POS cihazına dönüştürebiliyor. CepPOS şimdilik sadece Android telefonlarda kullanılabiliyor. Temassız ödeme imkanı tanıyan Garanti BBVA’nın yeni uygulaması iş yeri sahiplerinin işlerinin kolaylaşması ve her yerden ödeme alabilmeleri için tasarlandı. Garanti BBVA tarafından CepPOS uygulaması ile ilgili bir açıklama yapıldı.

Akıllı Telefonlar POS Cihazına Dönüşüyor

Garanti BBVA’nın açıklamasında KOBİ niteliğinde ve mikro ölçekte olan bütün şirketlerin CepPOS uygulaması sayesinde artık akıllı cep telefonları aracılığıyla ödeme alabilecekleri, CepPOS’tan alınan ödemelerin daha hızlı ve daha güvenli olacağını söyledi. Açıklamada temassız mobil ödeme olarak bilinen NFC özelliğinin CepPOS uygulamasında yer aldığı, uygulama ile cep telefonlarının artık birer POS cihazına dönüştüğü bildirildi. Garanti BBVA, CepPOS ile şirket sahiplerini bulundukları her yerden ödeme almalarını sağlayarak işlerini büyütmelerine destek veriyor.

CepPOS Temmuz Ayında Kullanılmaya Başlanacak

Temmuz ayının başından itibaren Garanti BBVA CepPOS uygulaması kullanılmaya başlanacak. Kullanım şartları ise Garanti BBVA üye işyeri olmak ve uygulamayı cep telefonuna indirme olarak belirtiliyor. Temmuz ayından itibaren şirket sahipleri temassız ödeme işlem limitleri kapsamında kredi kartı ve banka kartı ödemesi alabilecekler. Kart sahipleri bu uygulamaya sahip iş yerlerine kolay ve hızlı bir şekilde ödeme yapabilecekler.