Garanti ile Geleceği Kodla Eğitimleri Sona Erdi!

Garanti Bankası’nın Garanti ile Geleceği Kodla projesinin bu dönemi sona erdi.

Garanti ile Geleceği Kodla’nın Son Durağı Erzurum Oldu

Garanti Bankası sosyal medya hesaplarından yaptığı bilgilendirmede Garanti ile Geleceği Kodla projesinin bu döneminin sona erdiğini bildirdi. Garanti Bankası’nın Türkiye genelinde ilkokulları dolaşarak öğrencilere kodlama, robotik gibi eğitimler verdiği proje olarak bilinen Garanti ile Geleceği Kodla, okulların kapanmasından dolayı bu dönemdeki eğitimlerine son verdi. Bahçeşehir Üniversitesi ile işbirliği içinde tasarlanan ve 2016 yılından bu yana devam eden projenin son durağı Erzurum oldu. Proje kapsamındaki eğitimler Bahçeşehir Üniversitesi bünyesindeki eğitmenler tarafından verildi. Projenin son döneminde Türkiye’nin 7 bölgesinde çeşitli illerde ilkokul çocuklarına eğitimler verildi.

Garanti Bankası Çocukları Teknoloji ile Tanıştırıyor

Garanti Bankası – Bahçeşehir Üniversitesi işbirliği ile uygulamaya alınan Garanti ile Geleceği Kodla projesi çağımız çocuklarına 21. Yüzyıl teknolojilerinin öğretilmesi planlanıyor. Projede ilkokul düzeyindeki çocuklara dijital çağın gereklerinin alışkanlıkları kazandırılmaya çalışılıyor. Garanti ile Geleceği Kodla eğitimlerindeki etkinlik atölyelerinde eğlenceli saatler geçirmesi sağlanan çocuklara bir yandan kodlama ve robotik eğitimleri veriliyor. Eğitimlere ilkokul 3. ve 4. Sınıfa giden öğrenciler katılıyor.

Garanti ile Geleceği Kodla Sona Erdi

Garanti Bankası aracılığıyla geleceği kodlamayı öğrenen çocuklar bu eğitimleri eğlenceli atölyelerde alıyorlar. Proje için gidilen okullarda önce öğretmenlere eğitimler veriliyor. Bu sayede öğretmenlerin de daha sonra çocukları bu yönde eğitebilmeleri sağlanıyor. Garanti ile Geleceği Kodla eğitimleri bu dönem son olarak Erzurumlu ilkokul öğrencileri ile buluştu. Okulların kapanmasından dolayı eğitimler de sona erdi.