Garanti İnternet’le Döviz Transfer İşlemlerinde Türkiye’de Bir İlk!

Garanti Bankası tarafından internet bankacılığına eklenen Takip Raporu ile Swift işlemleri izlenebilecek.

Garanti Bankası Swift İşlemlerini İzlenebilir Hale Getirdi

Garanti Bankası tarafından yapılan bir yenilikle yurtiçindeki ve yurtdışındaki döviz transferi işlemleri olarak bilinen Swift işlemleri internet bankacılığı hizmetine ilave edilen Takip Raporu fonksiyonu ile takip edilebilecek. Garanti Bankası tarafından bu konu ile ilgili bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada swift işlemlerinin Garanti İnternet’e ilave edilen yeni bir özellikle takip edilebilir hale getirildiği bildirildi. Garanti İnternet’e eklenen Takip Raporu özelliği sayesinde bankalara döviz transferi yapan müşteriler bu işlemlerini izleyebilecekler. Garanti Bankası’nın bu yeni uygulamasıyla Türkiye’de ilk kez swift işlemleri dijital olarak takip edilebilecek.

Müşteriler Döviz Transferi Hakkında Anlık Bilgilendirilecek

Garanti Bankası İnternet Bankacılığı kanalını kullanan müşteriler Türkiye’de ilk kez olmak üzere yurtiçi ve yurtdışındaki bankalara döviz transferi işlemi talimatı verdikleri andan itibaren işlemlerini takip etmeye başlayabilecekler. İşlemler, transfer gerçekleşene kadar Garanti İnternet’ten izlenebilecek. Böylece döviz transferlerinin statüsü, o sırada hangi aracı bankada beklemekte olduğu, alıcı bankaya toplam ne kadar sürede ulaştığı gibi bütün ayrıntılar müşteri tarafından öğrenilebilecek. Garanti İnternet’teki Takip Raporu’nda bildirim özelliği de bulunacak, müşteriler anlık bildirim alarak da bilgilendirilecek.

Garanti Bankası Müşterilerinin Beklentilerini Karşılamaya Devam Ediyor

Garanti Bankası Dijital Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Didem Dinçer Başer günümüzde dijital kanallardan alınan hizmetlerin ve bilgilendirmelerin her gün daha da arttığını, Garanti Bankası olarak müşteri ihtiyaçları ve beklentileri doğrultusunda sundukları hizmet ve ürünleri çeşitlendirmeyi sürdürdüklerini söyledi. Garanti İnternet kapsamında hayata geçirilen Swift Takip Raporu ile müşterilerin döviz transferi işlemlerindeki güncel durumu anında öğrenebileceklerini de belirtti.