→ ING Bank 0.79'dan başlayan oranlara ihtiyaç kredisi başvurusu  

→ ING Bank 0.79'dan başlayan oranlara ihtiyaç kredisi başvurusu  

Goldman Sachs Dolara Müdahaleyi Değerlendirdi!

Goldman Sachs tarafından ABD’nin dolar piyasasına yapacağı konuşulan olası müdahale hakkında değerlendirmede bulunuldu.

ABD Döviz Piyasasına Müdahale Edecek mi?

Son dönemlerde Wall Street’te ABD tarafından döviz piyasalarına müdahale olasılığı sıkça konuşulur hale geldi. Amerika merkezli küresel yatırım bankası Goldman Sachs tarafından döviz piyasalarına ABD tarafından müdahale edilmesi ihtimaline dikkat çekildi. Goldman Sachs Group Inc. tarafından da bu konu hakkında değerlendirme yapılması ABD ekonomi kulislerinde konuşulan müdahale ihtimalini daha güçlü hale getirdi. Yatırım bankası Goldman Sachs’ın stratejistlerinden Michael Cahill yaptığı değerlendirme sonucunda hazırladığı notta dolar müdahalesini ele aldı.

Dolara En Son 2011 Yılında Müdahale Edilmişti

Stratejist Michael Cahill, ABD Başkanı Donald Trump’ın diğer ülkelerin döviz kuru pratikleri ile ilgili defalarca şikayet ettiğini, Trump tarafından ABD döviz kuru piyasasının yatırımcılar için yeniden ön plana çıkartıldığını söyledi. Dış ticaretteki zeminin her şeyin mümkün olduğu gibi bir izlenim verdiğini söyleyen Cahill, ABD’nin dolar kurunu aşağı çekmek için müdahale etme riskinin giderek arttığına dikkat çekti. Böyle bir müdahale en son 2101 yılında Japonya’da meydana gelen depremden sonra Japon yeninin sert bir şekilde yükselmesinden sonra yapılmıştı. ABD bu müdahaleyi diğer ülkelerin merkez bankaları ile birlikte hareket ederek yapmıştı.

Merkez Bankaları Bilançolarını Aktif Hale Getirdi

Goldman Sachs yetkilisi Michael Cahill, gelişmiş ülkelerin merkez bankalarının son zamanlarda bilançolarının daha aktif hale geldiğini, ABD tarafından dolara yapılacak bir müdahalenin normale karşı harekete geçmek olacağını, döviz kuruna müdahale etmenin olağandışı para politikalarına müdahale etmeye benzer bir adım olduğunu da değerlendirme notunda belirtti.

 


→ ING Bank 0.79'dan başlayan oranlara ihtiyaç kredisi başvurusu  
Kapalı