a

Google Kullanıcı Bilgilerini Paylaşacağını Bildirdi!

Google Kullanıcı Bilgilerini Paylaşacağını Bildirdi!
0

BEĞENDİM

Google, Gmail kullanıcılarının verilerini uygumla geliştiren şirketlerle paylaşmayı sürdüreceğini açıkladı.

Google’dan ABD’li Senatörlere Mektup

ABD’de açılmış olan soruşturma dahilinde Amerikalı senatörlere Google tarafından bir mektup yollandı. Google mektupta dünya genelinde bulunan 1 milyar 400 milyon kişi tarafından kullanılan Gmail kullanıcılarının verilerinin, uygulama geliştirici firmalar ile paylaşmaya devam edeceğini bildirdi. Amerika’da verilerin güvenliği ve gizliği konusunda açılan soruşturma kapsamında Google da sorgulanıyor. Soruşturmada Google, ABD senatosu üyelerine gönderdiği mektupta uygulama geliştiricilerle Gmail kullanıcılarının bilgilerini paylaşacağını belirtti.

Güvenlik Araştırmacıları Üçüncü Kişileri de Denetliyor

Google tarafından ABD’li senatörlere yazılan mektupta e – posta hizmeti olarak bilinen ve dünyada 1.4 milyar kişi tarafından kullanılan Gmail kullanıcısı olan kişilerin bilgilerini ve verilerini diğer uygulama geliştiricilerle paylaşması hakkında savunma yaptı ve bu bilgileri şirketlerle paylaşmaya devam edeceğini söyledi. Mektup kamuoyu ile paylaşıldı. Google mektuptaki savunmasında kullanıcı verilerini ne şekilde kullandıkları ile ilgili şeffaf bir politika izlediklerini, izinleri aldıkları takdirde Gmail’de bulunan içerikleri üçüncü kişiler olan uygulama geliştiricilerle paylaşmaya devam edeceklerini, güvenlik araştırması yapanların bu üçüncü kişilerin de denetlemesini yaparak verilerin kötüye kullanılıp kullanılmadığını zaten kontrol altında tuttuğunu, ayrıca kullanıcıların da bu uygulamalar ile ilgili uyarıldığını bildirdi.

Dev Şirketler 26 Eylül’de Sorgulanacak

Fakat Google’ın Amerika’da senatörlere yolladığı mektubunda Gmail kullanıcısı verilerini kötüye kullandığı tespit edilen uygulama geliştiricisi şirketlerin hangileri olduğu ve bu şirketlerin istatistikleri ile ilgili bilgi vermekten kaçındı. Merkezi ABD’de bulunan dev şirket Google, Gmail’deki elektronik postalara eklenti geliştiren uygulamacıların erişimine izin veriyor. ABD Senatosu Ticaret Komitesi Google, At&AT, Apple ve Twitter’i 26 Eylül 2018 tarihinde yapılacak olan oturumda veri güvenliği uygulamalar ile ilgili sorguya alacak.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.