a

Grab ile Mastercard'dan İş Birliği

Grab ile Mastercard'dan İş Birliği
0

BEĞENDİM

Güneydoğu Asya’da 11 milyon kullanıcısına hitap eden Grab, Mastercard ortaklığı ile ön ödemeli kart hizmetine resmen başladı. Güneydoğu Asya’da araç paylaşımı uygulamasında lider konumda olan Grab, Mastercard ile ortak bir anlaşmaya imza attı.

Müşterilerine daha verimli bir uygulama sunma adına ön ödemeli kart hizmetine başlayan Grab, mobil cüzdan sayesinde fiziksel kart ödeme seçeneği ile kendisini bir kez daha ön plana çıkardı. Farklı ödeme seçenekleri ile her türden müşterisi için uygun hizmeti vermeye devam eden Grab, ekosisteminde yer alan 8 milyon üzerindeki mikro girişimciye de hizmet vermeye devam edecek.

Mastercard ile yapılan anlaşma çerçevesinde Grab ağında olan noktalarda heç çevrimiçi hem de çevrimdışı şekillerde müşteriler ödemelerini gerçekleştirme şansına sahip olacaklar.

Bir Yılda İnanılmaz Katılım

2017 senesinde yeni yatırımlar ile adından sıkça söz ettirmeye başlayan Grab, Çin’de Uber’i gölgede bırakan Didi Chuxing ve Softbank üzerinden 2 milyar dolarlık bir sermayeyi bünyesine katmıştı. Son aldığı 750 milyon dolarlık yatırımı sayesinde değerini 3 milyon dolar yapan Grab, resmi kaynaklar çerçevesinde değerini de 6 milyon dolara kadar çıkarmış oldu.

Değerini son bir yıl içerisinde ikiye katlamış olan Grab, Güneydoğu Asya’da en çok tercih edilen araç paylaşım sitelerinden biri haline geldi ve kendi sunduğu uygulamasından ise yaklaşık olarak 110 milyon kadar indirim sağlandığı belirtildi.

Girişim ve finans hizmetlerini konusunda atılımlarına devam eden Grab, 2017 senesinde Endonezya e-ticaret şirketi Kudo’yu da satın aldıktan sonra Kasım ayı içerisinde de P2P mobil cüzdanını da müşterileri ile buluşturacak. Mikro kredi ile birlikte sigorta hizmetlerini de gündeme alan Grab, Malezya’nın en büyük bankalarından biri olan Maybank ile de iş birliğine varmıştı.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.