Haftanın Kazandıranı ICBC Turkey Bank Oldu!

Borsa İstanbul BIST 100 Endeksi’nde işlem gören hisse senetleri arasında bu hafta en çok kazandıran ICBC Turkey Bank oldu.

ICBC Turkey Bank Hisseleri Yüzde 23.34 Yükseldi

Borsa İstanbul – BIST 100 Endeksi’nde işlemde olan hisse senetleri arasında haftanın kazandıranı ICBC Turkey Bank hisseleri oldu. ICBC Turkey Bank hisseleri bu hafta yüzde 24.34 oranında yükseliş kaydetti. ICBC Turkey Bank hisselerini Pegasus yüzde 18.92 artış oranıyla ikinci, Netaş Telekom yüzde 14.96 artış oranıyla üçüncü olarak izledi. Bu haftanın yatırımcısına en çok kazandıranı ICBC Turkey Bank oldu. Banka’nın hisseleri haftalık bazda yatırımcılara yüzde 24.34 kar sağladı.

Halk Bankası Bu Hafta Zarar Ettirdi

Borsa İstanbul bünyesinde BIST 100 Endeksi’nde işlem gören şirketlerin hisseleri incelendiğinde haftanın sonunda en çok kaybettirenler de ortaya çıktı. Geride kalan haftanın en çok değer kaybeden hisse senedi yüzde 4.62 oranında düşüşle İttifak Holding oldu. Çemtaş yüzde 3.60 oranında düşüşle ikinci en çok kaybettiren şirket, Halk Bankası da yüzde 1.85 oranında düşüşle üçüncü en çok kaybettiren şirket oldu.

Garanti Bankası Liderliği Yine Bırakmadı

Borsa İstanbul’da hisseleri en çok işlem gören şirket Garanti Bankası oldu. Garanti Bankası hisseleri bu hafta 4 milyar 103 milyon liralık işlem gördü. Türk Hava Yolları 4 milyar 45 milyon lirayla ikinci, Halk Bankası da 1 milyar 577 milyon lirayla üçüncü şirket oldu. Borsa İstanbul’da en değerli şirket 41 milyar 158 milyon lirayla Koç Holding olurken, ikinci sırada 33 milyar 306 milyon liralık değerle Garanti Bankası yer aldı. Tüpraş 32 milyar 805 milyon lirayla üçüncü en değerli şirket oldu.