Halk Bankası Sırbistan’da 34. Şubesini Açtı!

Halk Bankası 4 yıldır faaliyetlerini sürdürdüğü Sırbistan’da 34. şubesini açtı.

Halkbank’ın Sırbistan’daki Şubesi Törenle Açıldı

Halk Bankası, Sırbistan’daki faaliyetlerine 4 yıldan bu yana devam ediyor. Banka, Sırbistan’daki 34. şubesini ülkenin kuzeydoğusunda yer alan Smederevo şehrinde açtı. Halk Bankası şube açılışına Türkiye’nin Belgrad Büyükelçisi Tanju Bilgiç, Halk Bankası Sırbistan Genel Müdürü Kenan Bozkurt ve Smederevo Belediye Başkanı Jasna Avramovic katıldı. Büyükelçi Tanju Bilgiç açılışta yaptığı konuşmada Türkiye – Sırbistan ekonomik ilişkilerinin iyi yönde ilerlemesinin en büyük nedenlerinden birinin Halk Bankası’nın ülkede faaliyetleri bulunması olduğunu, çünkü Halkbank’ın faaliyet gösterdiği her bölgede Türk yatırımcılarının da olduğunu söyledi.

Yatırımlarda En İyi Koşullar Yaratılmalı

Türkiye’nin Belgrad Büyükelçisi Tanju Bilgiç konuşmasında ayrıca Sırbistan’da yatırım niyeti olan Türk yatırımcılara ve Sırp yetkililere en iyi koşulları yaratmaları konusunda ricada bulundu. Halkbank şube açılışı töreninde Smederevo Belediye Başkanı Jasna Avramovic de konuştu ve şehirde daha çok yatırım yapılması için gereken adımların atılması gerektiğini söyledi.

Halkbank 4 Yılda 34 Şube Açtı

Banka’nın Sırbistan’ın Smedervo şehrinde açtığı 34. Şubesi için düzenlenen törende Halkbank Sırbistan Genel Müdürü Kenan Bozkurt da bir konuşma yaptı. Kenan Bozkurt konuşmasında Smederevo’da bulunuyor olmaktan Halk Bankası adına büyük memnuniyet duyduğunu söyledi. Bozkurt, Halk Bankası olarak Sırbistan’da 34. şubeyi açtıklarını dile getirerek, Halkbank’ın, Cacan Bankası’nın yüzde 76.76 oranındaki hisselerini satın alarak ülkede faaliyetlerine başladığını hatırlattı. Halkbank tarafından Sırbistan’da ilk şube 2015 yılında açılmıştı. Banka şube ağını 4 yılda 34 adede çıkartarak büyük bir başarıya imza attı.

 

Kapalı