Halk Gayrimenkul’de 4 Komiteye 1 Başkan!

Halk Bankası bünyesinde buluna Halk Gayrimenkul’de yapılan yeni görevlendirme dikkat çekti.

Mehmet Emin Özcan 4 Komitenin Başkanı Oldu

Halk Bankası bünyesindeki şirketlerden olan Halk Gayrimenkul’de yapılan yeni görevlendirmede 4 komitenin başına aynı kişi getirildi. Halk Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’nın Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi olan Mehmet Emin Özcan’a 4 komitenin başkanlığı görevi verildi. 27 Mayıs 2019 tarihine kadar Vakıfbank Genel Müdürü olan Mehmet Emin Özcan, bu görevi Abdi Serdar Üstünsalih’e devretmişti. Mehmet Emin Özcan’ın yeni görevi Halkbank Yönetim Kurulu Üyeliği olmuştu. Özcan’a şimdi de Halk Gayrimenkul bünyesindeki 4 komite teslim edildi. Halk Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı tarafından bu yeni görevlendirme ile ilgili bir açıklama yapıldı.

Mehmet Emin Özcan Hangi Komitelerin Başkanı Oldu?

Halk Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı tarafından yapılan açıklamada Mehmet Emin Özcan’ın yeni görevleri hakkında bilgi verildi. Mehmet Emin Özcan bundan böyle Halk Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Bağımsız Denetim Kurulu Üyesi olmasının yanı sıra Denetimden Sorumlu Komite’nin, Kurumsal Yönetim Komitesi’nin, Riskin Erken Tespiti Komitesi’nin ve Ücretlendirme Komitesi’nin başkanı olacak. Bu bilgiler Halk Gayrimenkul tarafından yapılan açıklamada paylaşıldı.

TSKB’den de İstifa Etti

Vakıfbank Genel Müdürü olduğu dönemde anı zamanda TSKB yani Türkiye Sınai Kalkınma Bankası Yönetim Kurulu Üyesi de olan Mehmet Emin Özcan, bu görevden 31 Mayıs 2019 tarihinde istifa etti. Vakıfbank yeni Yönetim Kurulu Başkanı eski Dışişleri Bakanı Abdulkadir Aksu oldu. Vakıfbank Yönetim Kurulu üyesi olarak da TBMM eski başkan vekili Sadık Yakut getirildi. Diğer yandan eski İBB Başkanı Mevlüt Uysal da Halkbank Yönetim Kurulu’na atandı.

Kapalı