Halkbank Enflasyona Endeksli Konut Kredisi İmkanı!

Ziraat Bankası ve Vakıfbank’ın ardından Halkbank tarafından da Enflasyona Endeksli Konut Kredisi ürünü sunuldu.

Halkbank’tan Ev Satın Alacaklara Büyük Avantajlar

Dün kamu bankaları Ziraat Bankası ve Vakıfbank tarafından birer açıklama yapılarak enflasyon oranlarına endeksli olarak kullanılabilen konut kredisi ürünlerinin hayat geçirildiği, bu ürünlerin konut satın almak isteyen ancak enflasyon oranlarındaki değişkenliklerden dolayı bu isteklerini ertelemek zorunda kalan müşterilerine büyük avantajlar sağladığı bildirilerek detaylardan bahsedilmişti. Bugün Halkbank da bir açıklama yaptı ve Enflasyona Endeksli Konut Kredisi adındaki yeni ürününü müşterilerinin kullanımına sunduğunu duyurdu. Halkbank’ın açıklamasında yeni konut kredisi ile ilgili detaylar paylaşıldı.

Kredi Faiz Oranları Enflasyona Göre Değişiyor

Halkbank Enflasyona Endeksli Konut Kredisi ile kredi kullanacak olan kişilere 120 aya kadar vade seçenekleri sunuluyor. Konut kredisi faiz oranları TÜFE olarak kısaltılan Tüketici Fiyat Endeksi’ne göre değişiyor. Enflasyon oranlarına göre kredi faiz oranlarının değişmesi kredi taksitlerine de yansıyor ve Halkbank konut kredisi taksit tutarları da değişiklik gösteriyor. Halkbank tarafından konut satına alacaklara sağlanan Enflasyona Endeksli Konut Kredisi adlı ürün kapsamında müşteriler 6 ay – 12 ay gibi periyotlarda kredi faiz oranları güncelleniyor. Kredi faiz oranlarının güncelleme periyotları müşteriler tarafından belirleniyor.

Halkbank Genel Müdürü Açıklama Yaptı

Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan yeni konut kredisi ürünü hakkında yaptığı açıklamada Banka olarak yürüttükleri bankacılık faaliyetleri kapsamında müşterilerine avantaj sağlayacak olan her çeşit ürünü hayata geçirmeye devam edeceklerini, ülke ekonomisinin dengelenme sürecinde bu yeni ürünle attıkları adımın enflasyon oranlarındaki düşüş beklentilerinin bir yansıması olduğunu belirtti.

Başa dön tuşu
Kapalı