Halkbank Genel Müdürü: İVME Finansman Paketi’nde Yer Almaktan Gurur Duyuyoruz!

Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan, İVME Finansman Paketi’nin bir parçası olmaktan gurur duyduklarını söyledi.

İVME Finansman Paketi Tanıtıldı

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak yapılan tanıtım toplantısında İVME Finansman Paketi’nin detaylarını açıkladı. Pakete üç büyük kamu bankası dahil oldu. Halk Bankası, Ziraat Bankası ve Vakıfbank tarafından hammadde ve ara ürün, makine imalatı ve tarım sektörlerine 30 milyar liralık finansman desteği sağlanacak. İVME Finansman Paketi tanıtım toplantısında üç kamu bankasının genel müdürleri de hazır bulundu. Halk Bankası Genel Müdürü Osman Arslan da toplantıda bir konuşma yaparak pakete dahil olmaktan duydukları mutluluğu dile getirdi.

Türkiye Ekonomisi için Vizyoner Bir Adım

Halk Bankası Genel Müdürü Osman Arslan, kuruluşlarının 81. yılını kutladıkları bugünde Türkiye ekonomisi adına vizyoner bir adım atıldığını, İVME Finansman Paketi’nin tanıtımı için düzenlenen bu toplantıda ve pakete dahil olan bankalar arasında olmaktan Halk Bankası olarak gurur duyduklarını söyledi. Osman Arslan, Türkiye’de kamu bankalarının küresel ekonomideki tüm gelişmeleri ve küresel piyasalardaki detayları yakından takip ettiğini, piyasaların ihtiyaçları doğrultusunda çözümler ürettiğini ve ülkenin ekonomi yönetiminin liderliğinde 2019 yılının ilk üç aylık dönemini başarılı bir şekilde tamamladığını da söyledi.

İşletmelere Finans Destekleri Sağlamaya Devam Edeceğiz

Osman Arslan, Türkiye’nin büyüme adımlarına istikrarla devam edebilmesi için üzerlerine düşen sorumlulukları yerine getireceklerini, işletmelerin ihtiyaç duyduğu finans desteklerini sağlayacaklarını onlarla birlikte büyüyeceklerini, bu amaçla hazırlanan İVME Finansman Paketi’nin Türkiye ekonomisine ve işletmelere katkısının büyük olacağını düşündüğünü, Halkbank olarak bu paketin içinde yer almaktan gurur duyduklarını da ifade etti.