Halkbank Kredi Faiz Oranlarını İndirdiğini Duyurdu!

Halkbank tarafından yapılan açıklamada konut kredisi ve tüketici kredisi faiz oranlarının düşürüldüğü bildirildi.

Halkbank Konut Kredisi Faizleri Yüzde 0.99’a Düştü

Halk Bankası bir açıklama yaparak kredi faiz oranlarını aşağı çektiğini duyurdu. Böylece sırasıyla Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Türk Eximbank tarafından atılan kredi faizlerinde indirim adımına Halk Bankası da katılmış oldu. Halkbank konut kredilerinde ve tüketici kredilerinde faizleri aşağı çekti. 180 ay vade ve üst limiti 500 bin lira olan konut kredilerinde uygulanacak faiz oranı yüzde 0.99 oldu. Halkbank kredi faizleri ile ilgili bir açıklama yaparak bilgilendirdi.

Halkbank’la Anlaşmalı Konut Firmalarına Yüzde 0.79 Faiz Oranı

Halkbank tarafından yapılan açıklamada 2 Ağustos 2019 tarihinden (bugün) itibaren geçerli olmak üzere tutarı 500 bin liraya kadar olan konut kredilerinde faiz  oranları yüzde 1’in altına indirildi. Yeni faiz oranları en uzun 180 ay vade için geçerli olacak. Banka 500 bin lira ile 1 milyon lira arasındaki tutarlar için konut kredisi aylık faiz oranını aynı vadede yüzde 1.19’a düşürdü. Halkbank 1 milyon liradan çok tutardaki konut kredilerinde faiz oranını ise aylık yüzde 1.39 olarak yeniden belirledi. Ayrıca Halkbank’la işbirliği yapan konut firmaları katkı payı ödemesi yapmak suretiyle müşterilerine aylık yüzde 0.79 faiz oranından kredi kullandırabilecekler.

Halkbank Tüketici Kredilerinde de Faiz Oranları Aşağı Çekildi

Halkbank tüketici kredisi kullanacak olan kişiler maaş müşterisi olmaları halinde en uzun 60 ay vadede aylık yüzde 1.49, diğer müşteriler aylık yüzde 1.59 oranından kredi alabilecekler.  Ticari kredilere ne kadar faiz uygulanacağı müşterinin kredi notuna göre belirlenecek. Kredi notu yüksek olan şirketler yıllık yüzde 17’den başlayan faiz oranlarından yararlanacaklar. Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan yaptığı açıklamada faiz indirimlerinin müşterilerinin beklenti, talep ve ihtiyaçlarına göre tasarlandığını söyledi.