Halkbank Kredileri Yüzde 10.7 Arttı!

Halkbank tarafından 2019 yılının ilk çeyreğinde elde edilen mali tablo açıklandı.

Halkbank’ın Aktif Büyüklüğü Yüzde 7.6 Arttı

Halkbank’ın açıkladığı 2019 yılının ilk üç ayına ait mali tablodan Banka’nın ilk çeyrek karının 305.2 milyon lira olduğu öğrenildi. Bu dönemde Halkbank’ın aktifleri toplamı yüzde 7.6 oranında arttı ve 407 milyar liralık değere ulaştı. Halkbank kredileri ile Türkiye ekonomisine sağlanan desteklerin toplamı aynı dönemde yüzde 8 yükseldi ve 369.6 milyar liraya kadar çıktı. Banka’nın KOBİ’lere sağladığı kredilerin de dahil olduğu nakdi krediler 2019 yılının ocak – şubat – mart döneminde yüzde 10.7 arttı, 236.4 milyar lira oldu. Halkbank’ın KOBİ kredilerindeki pazar payı yüzde 17.3’e çıkmış oldu. Bu yılın ilk çeyreğinde Halkbank mevduatları toplamı yüzde 8.4 arttı ve 269.7 milyar liraya erişti.

Üreten Türkiye Buluşmaları İlk Çeyrekte Devam Etti

Halkbank’ın kullandırdığı nakdi kredilerin içinde KOBİ kredilerinin payı yüzde 41 oldu. Halkbank bu yılın ilk çeyreğinde Gaziantep, Eskişehir, Adana ve Denizli’de düzenlediği Üreten Türkiye Buluşmaları’nda 3 bin civarında esnafla, KOBİ’yle ve sanayici iş insanıyla bir araya geldi. Halkbank tarafından 2019 ilk çeyreğinde elde edilen finansal sonuçlarla ilgili yapılan açıklamada Genel Müdür Osman Arslan‘ın görüşleri de yer aldı.

Esnafa 22 Milyar Liralık Kredi Kullandırılacak

Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan bankacılık sektörünün, etkin ekonomi yönetiminin ürettiği ihtiyaçlara yönelik çözümler sayesinde bu yılın ilk çeyreğini başarıyla tamamladığını, Halkbank’ın da üzerine düşeni yaparak esnafa sunduğu finans ve bankacılık desteklerine bu dönemde de devam ettiğini, yılın bundan sonraki bölümünde de esnaf kredilerine önem verdiklerini 2019 yılı sonuna kadar esnafa 22 milyar liralık daha kredi kullandırmayı planladıklarını söyledi.

Kapalı