Halkbank Şubeleri Kredi Büyüklüğünü 2.5 Milyar Liraya Taşıdı!

Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan yaptığı açıklamada İkitelli OSB ve çevresindeki Halkbank şubelerinin kredi büyüklüğünün 2.5 milyar liraya ulaştığını söyledi.

Halkbank Şubeleri 2.5 Milyar Liralık Kredi Kullandırdı

Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan tarafından yapılan açıklama dikkat çekti. Osman Arslan, Halkbank’ın İkitelli Organize Sanayi Bölgesi’nde ve yakınlarında faaliyet gösteren şubelerinin kredi büyüklüğünün 2.5 milyar liraya kadar çıktığını söyledi. Halkbank tarafından bu konuyla ilgili bir açıklama yapıldı. Açıklamada Genel Müdürü Osman Arslan’ın görüşleri de yer aldı. İmalat sanayi sektöründe faaliyetleri olan firmalara Halk Bankası tarafından sağlanan desteklerin devam ettiği, bu kapsamdaki Organize Sanayi Bölgeleri buluşmalarının da sürdüğü bildirildi.

Halkbank 3 Ayda 22 Milyar Lira Kredi Sağladı

Halkbank’ın açıklamasında KOBİ’lere kullandırılan kredilerin pazar payının mevcutta yüzde 17.1 olduğu, bu payın daha da artırılmasının hedeflendiği, bu nedenle Halk Bankası tarafından gerçekleştirilen Organize Sanayi Bölgeleri buluşmalarının tüm hızıyla devam ettiği söylendi. Halk Bankası’nın yaptığı açıklamada Genel Müdürü Osman Arslan da görüş bildirdi. Arslan, 2019 yılının ilk üç ayında bankacılık sektörünün 131.3 milyar liralık kredi artışı gerçekleştirdiğini, bu artışta en büyük payın kamu bankalarına ait olduğunu, yılın ilk çeyreğinde sağlanan nakdi kredilerde Halkbank’ın 22 milyar liralık hacme ulaştığını, gelecek dönemlerde de bu hacmi artırmak üzere çalışmalarının devam edeceğini söyledi.

Halkbank’tan İkitelli OSB’ye 2.5 Milyar Lira Kredi

Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan açıklamasında İkitelli Organize Sanayi Bölgesi civarında konumlana Halkbank şubelerinin kredi büyüklüğünü toplam olarak 2.5 milyar liraya ulaştığını da bildirdi. Halkbank kredi desteği sağlanan firmaların sunulan kaynakları en verimli şekilde değerlendirdiğini, bu sayede İkitelli OSB’nin önemli istihdam ve ihracat merkezi durumuna geldiğini de belirtti.