Halkbank Yönetim Kurulu’nda Büyük Değişiklik!

Halkbank Yönetim Kurulu üyeliklerine üç önemli isim getirildi.

Halkbank Yönetiminde 3 Önemli İsim Yer Alacak

Kamu bankalarının genel kurul toplantıları yapıldı. Toplantılarda yönetim kurullarında önemli değişiklikler yapıldı. Halkbank Yönetim Kurulu toplantısı sonucunda eski İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Ticaret Bakanı Yardımcısı Sezai Uçarmak ve eski Vakıfbank Genel Müdürü Mehmet Emin Özcan’ın yönetim kurulu üyesi olarak görev yapmalarına karar verildi. Mehmet Emin Özcan, Vakıfbank Genel Müdürlüğü’nden Halkbank Yönetim Kurulu üyeliğine atandı. Önceki dönemde İBB Başkanı olan Mevlüt Uysal, 31 Mart yerel seçimlerinde Büyükçekmece’den Ak parti Belediye Başkanı Adayı olmuştu. Sezai Uçarmak ise eski Ticaret Bakanı Yardımcılığı göreviyle biliniyor. Yeni isimler 3 yıl süreyle Halkbank Yönetim Kurulu’nda görev yapacaklar.

Halkbank’tan KAP’a Açıklama

Halkbank tarafından KAP yani Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan açıklamada Mevlüt Uysal, Sezai Uçarmak ve Mehmet emin Özcan’ın yapılan genel kurul toplantısında alınan kararla 3 yıl süreyle Halkbank Yönetim Kurulu üyesi olmasına karar verildiği bildirildi. Aynı açıklamada ayrıca Himmet Karadağ, Recep Süleyman Özdil, Osman Arslan, Meltem Taylan Aydın, Sadık Tıltak ve Maksut Serim’in Halkbank Yönetim Kurulu üyeliklerine devam edecekleri belirtildi.

Mehmet Emin Özcan Kimdir?

1960 yılında Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesinde doğan Mehmet Emin Özcan, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde İktisat ve Maliye Bölümü’nde lisans eğitimi aldı. İş yaşamına 1983 yılında giren Özcan, Türkiye İş Bankası, Albaraka Türk Katılım Bankası ve Halkbank bünyesinde çeşitli üst düzey görevlerde yer aldı. Mehmet emin Özcan son olarak Vakıfbank Genel Müdürü olarak görevdeydi.

Mevlüt Uysal Kimdir?

1966 yılında Antalya’nın Alanya ilçesinde doğan Mevlüt Uysal, 1988 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. Avukatlık mesleğiyle iş yaşamına giren Uysal, Ak Parti’nin kuruluş sürecinden itibaren aktif siyaset de yapmaya başladı. 2009 yılında İstanbul – Başakşehir Belediye Başkanı oldu. Evli ve dört çocuk babası olan Mevlüt Uysal 2017 yılında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı oldu.

Sezai Uçarmak Kimdir?

1964 yılında Ordu’nun Korgan ilçesinde doğan Sezai Uçarmak, 1987 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun oldu. İş yaşamına Maliye ve Gümrük Bakanlığı’nda başlayan Uçarmak, İÜ İktisat Fakültesi Maliye Bölümü’nde yüksel lisans eğitimi aldı. Aynı Bakanlıkta pek çok üst düzey görevde bulunan Uçarmak, 18 Ocak 2019 tarihinde Ticaret Bakanlığı Bakan Yardımcısı olarak göreve atanmıştı.