Halkbank’ta 5 Genel Müdür Yardımcısı Görevden Alındı!

Halkbank tarafından banka teşkilat şemasında değişikliğe gidildiği duyuruldu.

Halkbank’ta Yeni Atamalar ve Görev Değişiklikleri

Halkbank tarafından yapılan duyuruda 5 genel müdür yardımcısının görevden alındığı ve banka teşkilat şemasında değişiklik yapıldığı bildirildi. Halkbank ayrıca boşta olan 3 genel müdür yardımcılığı pozisyonuna da yeni isimleri atama kararı aldı. 31 Mayıs 2019 tarihinde düzenlenen Halkbank Yönetim Kurulu toplantısında alınan kararlar kamuoyu ile paylaşıldı. Halkbank tarafından KAP yani Kamuyu Aydınlatma Platformu’na bir açıklama yapılarak bilgilendirmede bulunuldu. Banka, 31 Mayıs’taki toplantıda banka teşkilat şemasında değişiklik ve genel müdür yardımcılığı düzeyinde yeni görevlendirmelere karar verdi.

Halkbank’ta Hangi Birimler Kapatıldı?

Halkbank tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan açıklamada banka teşkilatında yapılan değişikliklerden bahsedildi. Halkbank bünyesinde bulunan İnsan Kaynakları ve Destek Hizmetleri Genel Müdür Yardımcılığı birim kapatıldı, İnsan Kaynakları Grup Başkanlığı kuruldu. Kapatılan bir diğer birim Operasyonel İşlemler ve Bilgi Teknolojileri Genel Müdür Yardımcılığı oldu. Bu birimin yerine Bilgi Sistemleri Grup Başkanlığı ve Operasyonel İşlemler ve Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü kurulacak.

Halkbank Teftiş Kurulu Yönetim Kurulu’na Bağlandı

Halkbank Yönetim Kurulu’nun aldığı bir diğer karar İç Sistemler Genel Müdür Yardımcılığı’nın kapatılması oldu. İç Sistemler Grup Başkanlığı yeni kurulan birim olacak. Ayrıca Halkbank Teftiş Kurulu Başkanlığı da doğrudan Halkbank Yönetim Kurulu’na bağlanacak.

Halkbank’ta Görevden Kimler Alındı?  

Halkbank’ın KAP’a açıklamasında bahsi geçen banka teşkilatı düzenlemeleri kapsamında Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Selahattin Süleymanoğlu, Mehmet Akif Aydemir, Mehmet Sebahattin Bulut, Metin Köstek ve Mustafa Çödek’in görevlerinden alındığı bildirildi. Yalçın Madenci, İlhan Bölükbaş, Levent Nihat Güleç yeni Halkbank Genel Müdür Yardımcıları oldu.