Halkbank’tan Bursa’ya 14.6 Milyar Lira Kredi!

Halkbank tarafından Bursa’da kullandırılan ticari krediler 14.6 milyar liraya ulaştı.

İvme Finansman Paketi ve Ekonomi Değer Kredisi Tanıtıldı

Bursa’da düzenlenen Güncel Ekonomi, İvme Finansman Paketi ve Ekonomi Değer Kredisi adlı panele Halkbank Perakende Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Hasan Tuncay da katıldı. Panel, BTSO yani Bursa Ticaret Odası’nda düzenlendi. Hasan Tuncay panelde bir konuşma yaparak Bursalı iş insanlarını Halk Bankası’nın yeni ürün ve hizmetleri ile ilgili bilgilendirdi. Hasan Tuncay, BTSO’daki panelde katılımcılara Ekonomi Değer Kredisi ve İvme Finansman Paketini anlattı, Türkiye ekonomisi ile ilgili değerlendirmelerini paylaştı.

Bursa’ya Sağlanan Ticari Krediler Yüzde 28 Arttı

Halkbank Perakende Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Hasan Tuncay, İvme Finansman Paketi ve Ekonomi Değer Kredisi panelindeki konuşmasında Bursalı sanayici iş insanlarının yaptıkları büyük yatırımlar sayesinde şehrin bir ihracat ve istihdam merkezi durumuna geldiğini söyledi. Hasan Tuncay, Halk Bankası olarak Bursalı şirketlerin finansman ihtiyaçlarının karşılanması için itinayla çalıştıklarını ifade etti. Tuncay geride kalan 5 yıllık süreçte Bursa’ya sağlanan ticari kredilerin yüzde 28 oranında artırıldığını, 2019 yılının ilk üç ayında Bursa’ya toplam 14.6 milyar lira ticari kredi sağladıklarını da belirtti.

Halkbank’tan Şirketlere Uygun Şartlarda Kredi

Halk Bankası olarak tüm Türkiye için olduğu gibi Bursa’nın ekonomisine değer katmak için çalıştıklarını belirten Hasan Tuncay, finansmana ihtiyaç duyan Bursalı iş insanlarının yanında olmaya devam ettiklerini, şehirde otomotiv, makine ve tekstil sektörleri öncelikli olmak üzere tüm sektörlerde faaliyeti olan şirketlerin Halkbank tarafından sağlanan kredilerden uygun şartlarda yararlanmasını istediklerini vurguladı.