Herkes Faydalanabiliyor! Aktifbank İşbirliğiyle PTT İhtiyaç Kredisi Kampanyası!

PTT tarafından Aktifbank ile yapılan işbirliği kapsamında yeni ihtiyaç kredisi ürünü hizmete sunuldu.

PTT Tüketici Kredisi Herkes için Tasarlandı 

PTT olarak kısaltılan Posta ve Telgraf Teşkilatı AŞ. tarafından bir açıklama yapıldı. PTT’nin açıklamasında Aktifbank ile yeni bir protokol anlaşması imzalandığı haber verildi. Bu anlaşma kapsamında hizmete sunulan yeni PTT Tüketici Kredisi ürününün teknik altyapısının 2018 yılının sonunda başladığı söylendi. Posta ve Telgraf Teşkilatı AŞ. tarafından 2010 yılından beri PTT Kredi Platformu ile anlaşmalı olan 5 farklı bankaya kredi aracılık hizmeti veriliyor. PTT’nin açıklamasında Tüketici Kredisi ürününün ilk olarak PTT çalışanlarını ve emekli olan kişileri kapsadığı da hatırlatıldı. Ancak daha sonra yapılan çalışmalar sonucunda bu kredi uygulamasının bütün vatandaşlara kredi kullandırmak şekline dönüştüğü belirtildi.

PTT Şubelerinden Tüketici Kredisi Başvuruları

Bütün vatandaşlara sağlanacak olan PTT Tüketici Kredisi ürününün teknik altyapı çalışmaları 3.5 ayda sonuçlandı. PTT kredisi başvuruları pilot şehir olarak seçilen İstanbul’da alınmaya başlayacak. PTT’nin açıklamasında şube ağlarının geniş olduğundan, Türkiye’nin pek çok yerinde anlaşmalı banka şubelerinin olmaması durumunda PT şubeleri aracılığıyla kredi kullanılabileceği bildirildi.

PTT’den 60 Ay Vadeli Tüketici Kredisi

PTT Tüketici Kredisi için ilk olarak Aktifbank ile anlaşma imzalandı. 2019 yılının sonuna kadar anlaşma sağlanacak olan diğer bankalar üzerinden de PTT tüketici Kredisi başvurusu yapılabilecek. PTT’nin yeni kampanyasına bütün vatandaşlar başvuruda bulunabiliyor. Kredi başvuruları sadece üzerinde TCKN yazılı olan kimlik belgesi ile yapılabilecek. Krediye banka tarafından onay verilmesi durumunda kişiden gelir durumunu belgelemesi istenecek. Bu işlemin de tamamlanmasından sonra aynı gün içinde kredilerini kullanacaklar. PTT Tüketici Kredisi vadesi 60 aya kadar olacak.

Etiketler
Başa dön tuşu