HSBC Euromoney Anketinde Pazar Lideri

HSBC, Euromoney tarafından senelik olarak yapılan Ticaret Finansmanı 2019 Anketi çerçevesinde Ticaret Finansmanı Hizmetleri kategorisinde pazar lideri konumuna geldi.

Globalde Üst Üste 2’nci Kez Lider

Dünyanın öncü finans grupları arasında yer alan Euromoney’in senelik olarak yaptığı Ticaret Finansmanı 2019 Anketi kapsamında, globalde üst üste ikinci defa, Orta Doğu bölgesinde ise üst üste üçüncü defa Ticaret Finansmanı Hizmetleri’nde pazar lideri olan HSBC’nin HSBC Türkiye Kurumsal Bankacılık ve Yatırım Bankacılığı Genel Müdür Yardımcısı Yiğit Arslancık yaptığı açıklamada, banka olarak küresel ağları sayesinde uluslararası ticaret ve sermaye akışlarının yüzde 90’ından fazlasına erişim sağladıklarını aktardı.

Bu erişim sebebiyle uluslararası sermaye ve ticaret finansmanında müşteriler adına değer yaratabilmek için olduça güçlü bir konumda bulunduklarının altını çizen Arslancık, müşterileri güçlü bilanço ve bütüncül çözümlerle desteklemeye, küresel ağı kullanıp müşterilerine fırsatlar sunmaya devam edeceklerini belirtti.

7 Bini Aşkın Şirket Ankete Katılıyor

Uluslararası bankacılık sektörü ve finans piyasalarında en prestijli yayınlardan biri olarak bilinen Euromoney’in yaptığı anket, uluslararası ticaret faaliyetleri gerçekleştiren 7 bini aşkın şirkette yapılan anketin sonuçlarına dayanıyor.

Anket kapsamında, şirket yetkililerinden ticaret finansmanı hizmetlerinde en fazla tercih ettikleri hizmet sağlayıcılarını sıralamaları isteniyor.