HSBC MENAT’ın Yeni CEO’su Belli Oldu!

HSBC’nin Kuzey Afrika, Ortadoğu ve Türkiye bölgelerine yeni CEO olarak Martin Tricaud atandı.

HSBC MENAT CEO’su Martin Tricaud Oldu

HSBC bünyesinde Avustralya CEO’su olarak görev yapan Martn Tricaud, Banka’nın MENAT olarak kısaltılan Türkiye – Ortadoğu – Kuzey Afrika bölgelerine CEO olarak atandı. Martin Tricaud yeni görevine 1 Haziran 2019 tarihinde başlayacak. En son HSBC MENAT Bölgesi CEO’su olarak görev yapan Georges Elhedery bir süre önce HSBC Grubu Küresel Piyasalar Başkanlığı görevine başlamıştı. Georges Elhedery’den boşalan koltuğu 1 Haziran 2019 tarihinden itibaren Martin Tricaud devralacak. Tricaud, HSBC Türkiye – Ortadoğu – Kuzey Afrika Bölgesi’ne CEO olarak atandı.

Martin Tricaud Kimdir?

Martin Tricaud, iş yaşamına 1989 yılında Credit Commercial de France adlı bankada başladı. 200 yılında HSBC Fransa bünyesinde çalışmaya başladı. HSBC’de çeşitli pozisyonlarda görev yapan Martin Tricaud yönetim kadrolarında yer aldı. 2000 – 2001 yıllarını kapsayan dönemde HSBC Fransa’nın iştirakleri arasında olan Credit International d’Egypte CEO’su olarak görev yaptı. Tricaud, 2001 ile 2004 yılları arasında HSBC Mısır Kıdemli Genel Müdürü olarak çalıştı.

2004 yılında bu görevden ayrılan Tricaud, yine HSBC bünyesinde Dubai’de Ortadoğu Bölgesi Kurumsal Bankacılık Başkanı olarak 2008 yılına kadar görev aldı. Daha sonra Londra’da çalışmaya başlayan Martin Tricaud, HSBC Londra Şirketler, Kurumsal Bankacılık ve Sermaye Piyasaları Küresel Başkanı, daha sonra da HSBC Avustralya CEO’su olarak iş yaşamına devam etti. Tricaud 1 Haziran 2019 tarihinden itibaren HSBC MENAT CEO’su ve HSBC Bank Middle East Limited Başkan Vekilliği görevlerini yürütecek.