HSBC: Vatandaşlar Döviz Tevdiat Hesaplarına Yöneldi!

HSBC Bireysel Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdürü Yardımcısı Ayşe Yenel önemli açıklamalar yaptı.

Vatandaşlar Döviz Tevdiat Hesaplarına Yöneldi

HSBC Bireysel Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ayşe Yenel verdiği bir röportajda, vatandaşların döviz kurundaki hareketlilik ve oynaklıktan dolayı kendilerini DTH olarak bilinen döviz tevdiat hesaplarını tercih ettiklerini, bu hesaplarda mevduatlarının daha korunaklı olduğunu hissettiklerini söyledi. Ayşe Yenel, bu duruma 400 – 500 puanlık bir faiz artışının yararlı olabileceğini, 2018 yılında yüzde 45 oranında olan döviz tevdiat hesaplarının 2019 yılında yüzde 54 oranına yükseldiğini ifade etti. HSBC Türkiye olarak dönüşümdeki yolculuklarını tamamlandıklarını belirterek bu yolculuk neticesinde ortaya çıkan HSBC Premier markasından da bahsetti.

HSBC Premier Müşterilerine Hangi Avantajlar Sağlanıyor?

HSBC Premier müşterilerinin bankalar arası para transferi ve yurtdışına para transferi de dahil olmak üzere bütün bankacılık işlemlerini ücretsiz bir şekilde gerçekleştirdiklerini hatırlattı. HSBC Premier markası ile ilgili açıklamalar yapan Ayşe Yenel, Premier müşterilerinin yurtdışındaki ATM’lerden para çekerken ücret ödemediklerini söyledi. Yenel, HSBC Premier kart sahibi olan müşterilerinin hafta sonu günlerde restoranlarda yüzde 20 indirim avantajından yararlandıklarını da belirtti. HSBC Türkiye olarak kurum kültürünü, faaliyet alanlarını ve teknolojilerini 2016 yılından bu yana yeniden inşa ettiklerini, bütün sistem değişikliği tamamlandıktan sonra müşterilerini daha iyi anlamak üzere çalışmalara başladıklarını da söyledi.

Bazı Ürünler Dijital Kanallara İlave Edilecek

HSBC Premier kapsamında 150 bin lira ve üzerindeki birikimi olan müşterilere hizmet verildiğini de söyleyen Ayşe Yenel, HSBC Premier’de verdikleri birikim yönetimi hizmetini müşteri danışmanlarının sağladığını, yeni ürünlerin sürekli ilave edilmekte olduğunu, önümüzdeki zamanlarda bazı ürünlerin dijital kanallara ekleneceğini de haber verdi. HSBCPremier müşterilerinin yurtdışında pasaportunu kaybetmesi durumunda herhangi bir HSBC şubesine gitmesinin yeterli olduğunu, kendisine nakit sağlandığını ve Premier kartının da 24 saat içinde ulaştırıldığını da ifade etti.

Kapalı