HSBC’den Şok Karar! 10 Bin Kişi İşten Çıkarılacak!

HSBC şimdiye kadar pek çok kez alınan kararlar ve iş planı doğrultusunda işten çıkarmalar gerçekleştirdi. Ancak ortaya atılan yeni bir iddia tüm dengeleri değiştirecek gibi görünüyor. Şimdiye kadar yapılan işten çıkarmaların en iddialısının yapılacağı konuşuluyor. Özellikle gerçekleştirilecek yeni işten çıkarmalarda yüksek ücretli çalışanların hedef alınması planlanıyor. Bu durum şimdiden çeşitli tartışmaların fitilini ateşledi.

Yüksek Ücretliler İşten Çıkarılacak!

Financial Times tarafından hazırlanan bir habere göre HSBC Holding bünyesinde CEO’luk yapan Noel Quinn’in hazırladığı finansal tabloya göre maliyetlerin azaltılmasına karar verdiği öğrenildi. Maliyetlerin düşürülmesi için 10 bin kişinin işten çıkartılacağı iddia edildi.

HSBC uzun zamandır maliyetleri düşürmek ve tasarruf elde etmek için planlar hazırlıyor ve uyguluyor. Ancak son alınan işten çıkarma kararının şimdiye kadar gerçekleştirilen en iddialı plan olduğu belirlendi. Daha önce düşük ücretli çalışan personeller alınmıştı. Şimdilerde yine iddialı bir adım atılacak ve yüksek maaşlı çalışan personellerin işten çıkartma için hedef alındığı belirlendi. Ortaya atılan çeşitli iddialar çalışanlar arasında da tartışmalara neden oldu. Yaşanan gergin bekleyiş üzerine HSBC tarafından durumu doğrulayan ya da yalanlayan resmi bir açıklama yapılmadı. İşten çıkarmaların ne zaman gerçekleşeceği ise henüz bilinmiyor.

Kapalı