IMF Başkanı Merkez Bankalarını Uyardı!

IMF Başkanı Christine Lagarde merkez bankası başkanlarını ve G20 ülkeleri maliye bakanlarını uyardı.

IMF Başkanı G20 Toplantısında Konuştu

IMF yani Uluslararası Para Fonu Başkanı Christine Lagarde tarafından yapılan açıklamalar G20 ülkelerinin maliye bakanlarını ve merkez bankası başkanlarını uyarı niteliği taşıdı. Christine Lagarde bakanları ve başkanları küresel büyüme ile ilgili risklerin azaltılması konusunda uyardı. Lagarde açıklamasında merkez bankası başkanlarını ve maliye bakanlarını artan küresel ekonomik büyüme risklerine karşı ticari önlemler almaya davet etti. Fukuoka’da düzenlenen G20 toplantısında konuşma yapan IMF Başkanı Christine Lagarde, küresel ekonominin istikrar içinde olması ve büyümenin belirli bir çizgide olması için bazı ticari önlemler alınması gerektiğini söyledi.

Küresel Ekonomik Büyüme İstikrar Kazanmalı  

Japonya’nın Fukuoka kentinde düzenlenen G20 ülkeleri toplantısına ülkelerin maliye bakanları, merkez bankası başkanları da katıldı. Toplantıda bir konuşma yapan Uluslararası Para Fonu’nun başkanı Christine Lagarde, bakanlara ve merkez bankalarının başkanlarına hitap etti. Christine Lagarde aran küresel ekonomik risklerden bahsetti. IMF Başkanı Lagarde son dönemlerde küresel büyümedeki istikrarın belli belirsiz olduğuna dikkat çekti ve büyümenin hızlanması gerektiğine vurgu yaptı. Christine Lagarde, dünya genelindeki büyümenin gösterdiği iyi işaretlerin de olduğunu, bunun iyi haber olduğunu söyledi.

Ticari Gerilimler Ortadan Kaldırılmalı

IMF Başkanı Christine Lagarde, G20 toplantısındaki konuşmasında ekonomik büyümede istikrarın sağlanması ve büyümeye ivme kazandırılması için küresel ekonomi üzerindeki risklerin iyi okunması gerektiğini, hali hazırda büyümeyi aşağı yönlü etkileyecek pek çok risk bulunduğunu, bu risklerin ortadan kaldırılabilmesi için önceliğin ticari gerilimlerin çözülmesi olduğunu, aynı zamanda yeni ticari gerilimlerden de kaçınmak gerektiğini belirtti.

Kapalı