ING Bank Geleceğin Veri Bilimcilerine Ödül Verdi!

ING Bank tarafından inovasyona destek amacıyla düzenlenen online veri bilimi yarışması ING Datathon’un kazananları belli oldu.

Geleceğin Veri Bilimcilerine Ödülleri Dağıtıldı

ING Bank bu yıl ikinci kez düzenlediği ING Datathon adlı yarışmanın kazananlarına ödüllerini verdi. ING Datathon ile inovasyon sistemine katkı sağlamak amacıyla online veri bilimciler belirleniyor. ING bilinen bankacılık lisansına sahip teknoloji firması vizyonu ile faaliyetlerini sürdürürken yeni teknolojilere katkı sağlaması ile de dikkat çekiyor. ING Bank bankacılık sektöründe bir ilke imza atarak ING Datathon adındaki yarışmayı online olarak tertipledi. Teknoloji alanındaki girişimciliğe ve veri bilimine meraklı olan herkese açık olarak düzenlenen yarışmada ilk üç dereceye girenler ING Bank Genel Müdürlüğü’nde yapılan bir törenle ödüllerine kavuştu. Yarışmanın birincisi 20.000 lira, ikincisi 15.000 lira, üçüncüsü de 10.000 lir ödülün sahibi oldu.

ING Datathon ile Veri Bilimciler Nasıl Belirlendi?

ING Datathon ile geleceğin veri bilimcileri arandı. Yarışmaya katılanlara önce soru soruldu ve bir veri seti verildi. Daha sonra yarışmacılardan 1 aylık süre zarfında ürettikleri çözümleri ve yazdıkları kodları grafiklerle destekleyerek hem kendilerini, hem de projelerini anlatan 3 dakikalık birer video hazırlamaları istendi. Bu sürenin sonunda yarışmacıların hazırladığı videolara göre ilk 10’a giren kişiler jüri tarafından belirlendi. Bu yarışmacılar ING Bank’ın İstanbul – Maslak’ta bulunan Genel Müdürlük binasında sunumlarını yaptılar. Bu sunumlara göre yine jüri tarafından ilk 3’e giren finalistler belirlendi ve ödülleri düzenlenen törenle kendilerine verildi. Yarışmanın jürisinde Özyeğin Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölüm Başkanı Doç. Dr. Okan Örsan Özener ile Dr. Erinç Albey ING Bank kredi risk analitiği, CRM risk analitiği ve veri yönetimi uzmanları ile birlikte yer aldı.