ING Bank Hafta Boyunca Okul Ziyaretleri Gerçekleştirdi!

ING Bank Türkiye ile FODER Türkiye’nin işbirliği kapsamında birçok ilde ilkokul çocuklarıyla buluştu.

ING Bank Turuncu Damla Projesi Devam Ediyor

ING Bank Türkiye, Çalışan Gönüllülüğü Haftası olması nedeniyle geçtiğimiz hafta boyunca Türkiye’nin pek çok noktasında küçük çocuklarla buluştu. ING Bank ve FODER kısa adıyla bilinen Finansal Okuryazarlık ve Erişim Derneği işbirliğinde yürütülen Turuncu Damla Projesi ile ilkokul çağındaki çocuklara tasarruf bilinci aşılandı. Çocuklarda henüz ilkokula giderken para biriktirme ve nakit yönetimi gibi bilinçlerin oluşturulmasını amaçlayan Turuncu Damla Projesi 6 yıl gibi bir süreden beri devam ediyor.

Turuncu Damla Projesi 6 Yıldır Sürüyor

Turuncu Damla isimli proje kapsamında gönüllü ING Bank çalışanları Türkiye’nin çeşitli şehirlerindeki okulları ziyaret ediyorlar ve öğrencilerle eğlenceli aktiviteler gerçekleştiriyorlar. Bu aktivitelerde ilkokula giden çocuklara birikim yapmanın öneminin öğretilmesi amaçlanıyor.  ING Bank Turuncu Damla adlı proje ile ilkokullara ziyaretlerini sürdürüyor. 6 yıldır devam eden projede geçtiğimiz hafta da ziyaretler gerçekleştirildi. Çalışan Gönüllülüğü Haftası olan geçen hafta boyunca ING Bank çalışanları FODER Türkiye ile işbirliği çerçevesinde pek çok okul ziyaretinde bulundu.

ING Bank Turuncu Damla Projesi Nedir?

ING Bank tarafından 2013 yılında tasarlanan projelerden olan Turuncu Damla ile tasarrufa ve finansal okuryazarlığa odaklanılıyor. Projede ilkokul üçüncü – dördüncü sınıf öğrencilerine yönelik programlarda 8 hafta süreyle eğitimler veriliyor. Bu eğitimlerde çocuklara tasarrufta bilinç yaratma, bilimsel araştırma becerisi kazandırma, davranışsal olumlu değişimlerine katkı da bulunma gibi konular amaçlanıyor. Turuncu Damla Projesi’nde özel sektör şirketleri, üniversiteler, kamu kurumları ve STK’larla işbirliğine gidilerek koordinasyon içinde çalışılıyor.