ING Bank Teknoloji Akademisi Kahramanmaraş’ta Açıldı!

ING Bank gelecek için tasarladığı Teknoloji Akademisi’nin kapılarını Kahramanmaraş’taki öğrencilere açtı.

Kahramanmaraş’ta 500 Öğrenci Eğitim Alacak

Yeni nesil teknolojiler ile üretme kültürü kazandırmayı hedeflemeye devam eden ING Bank tarafından tasarlanan ING Gelecek için Teknoloji Akademisi’ni devreye aldı. Akademi, Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile hayata geçirildi. ING Gelecek için Teknoloji Akademisi’nde üretim, tasarım, robotik, elektronik ve kodlamadan oluşan Maker eğitimi programı uygulandı. ING Gelecek için Teknoloji Akademisi ile Kahramanmaraş’ta yaşayan 10 yaş ile 14 yaş arasındaki 500 öğrenciye Maker programı kapsamında eğitim verildi.

ING Gelecek için Teknoloji Akademisi

ING Gelecek için Teknoloji Akademisi’ndeki Maker eğitim programı üç aşamalı olarak gerçekleşti. Akademi 20 Mart – 22 Mart 2019 tarihinde Kahramnmaraş’ta açıldı. Etkinliğe katılan 500 Kahramanmaraşlı öğrenci Maker eğitimi aldı. Akademi kapsamındaki ikinci aşamada teknolojiye ilgisi ve becerisi yüksek olan 50 öğrenci 8 haftalık eğitime devam edecek. Maker Eğitim Programı’na katılacak olan 50 öğrenciye üretim kültürü, tasarım, elektrik – elektronik, yazılım ve robotik gibi konularda yetenek kazandırılmaya çalışılacak. 8 haftalık eğitimin sonunda çocuklardan proje çıkartmaları isteniyor. Proje üreten çocuklar Bilim Şenliği’ne katılma fırsatı elde edecekler ve projelerini burada sergileyebilecekler.

ING Çağrı Merkezi de Kahramanmaraş’ta

ING Bank Genel Müdürü Pınar Abay konu hakkında yaptığı açıklamada sorumlu ve sürdürülebilir bankacılık anlayışları kapsamında ING olarak çocukları da sürdürülebilirliğin bir parçası olarak gördüklerini, 2018 yılında İstanbul ve Kahramanmaraş’ta düzenlenen Maker Eğitim Programı’nın 2019 yılında da hayata geçirildiğini,  Kahramanmaraş’ta ayrıca ING Bank Operasyon ve Çağrı Merkezi’nin de yer aldığını ve bu şehri bankacılık üsleri olarak belirlediklerini söyledi.