ING Bank Üç Ayda 495 Milyon Net Kar Elde Etti!

ING Bank tarafından 2019 yılının ilk çeyreğindeki konsolide net kar rakamı açıklandı.

ING Bank’ın Aktifleri 69.9 Milyar Lira Oldu

ING Bank 2019 yılının ilk üç ayında 494 milyon 536 bin lira konsolide net kar elde ettiğini açıkladı. ING Bank tarafından bu yılın ilk çeyreğinde ulaşılan finansal sonuçlara dair bir açıklama yapıldı. Açıklamada müşterilerine daima, her yerden kolay ve hızlı hizmet sunma amaçlarının devam ettiğinden, ING Bank’ın bankacılık anlayışının bu olduğundan bahsedilerek elde edilen finansal sonuçlar paylaşıldı. ING Bank’ın finansal sonuçları incelendiğinde 2019 yılının ocak – şubat – mart aylarında aktiflerinin konsolide toplamının 69.9 milyar lira olarak gerçekleştiği öğrenildi.

ING Bank Kredileri 44.2 Milyar Liraya Ulaştı

ING Bank yılın ilk çeyreklik döneminde sermaye yeterlilik oranının yüzde 22.02 olduğunu bildirdi. Banka’nın krediler aracılığıyla Türkiye ekonomisine sağladığı katkı aynı dönemde 44.2 milyar lira oldu. ING Bank’ın öz kaynaklarının toplamı 8.2 milyar liraya ulaştı. Mevduatlarının toplamı ise 35.4 milyar lira olarak kayıtlara geçti. ING Bank bu yılın ilk çeyreğinde 494 milyar 536 milyon lira konsolide net kar elde etti.

Bankacılık Lisanslı Teknoloji Şirketiyiz

ING Bank Türkiye Genel Müdürü Pınar Abay finansal sonuçlara ilişkin bir açıklama yaparak müşterilerinin hep adım daha önde olmaya yönelik çalışmaya devam ettiklerini söyledi. Pınar bay, teknolojiye ve inovasyona odaklı çalışmaları kapsamında 2019’un ilk çeyreğinde dijitalşemeye devam etiklerini ve bankacılık lisansına sahip bir teknoloji şirketi olarak tanımlanmayı sürdürdüklerini de ifade etti.