ING Grubu’nun Yaptığı Araştırma Sonuçlandı! Türkiye İlk Sırada!

ING Grubu tarafından 15 farklı ülkede 14 binden fazla kişinin katılımıyla yapılan araştırma sonuçlandı.

Mobil Bankacılık Araştırması 2019’un Sonuçları Belli Oldu

ING Grubu 15 farklı ülkede yaşayan 14 bin civarında kişinin katılımıyla bir araştırma yaptı. Araştırma sonuçlarından Türkiye’nin kişilerin bütçe planlaması yaparken bilgisayar programlarından yardım alma konusuna en olumlu bakan ülkelerin başında geldiği ortaya çıktı. ING Bank tarafından araştırma ve sonuçları ile ilgili bir açıklama yapıldı. Açıklamada ING Grubu tarafında bireylerin mobil cihazlardaki finansal yönetim davranışlarının daha iyi anlaşılması amacıyla 8 yıldan beri yapılan Mobil Bankacılık Araştırması’nın 2019 yılındaki temasının finansal teknolojiler olduğu bildirildi.

Türkiye 15 Ülke Arasında İlk Sıralarda Yer Aldı

ING Grubu’nun araştırması Türkiye de dahil olmak üzere 13 Avrupa ülkesinde, Amerika’da ve Avustralya’da yapıldı. 15 ülkeden 14 binden fazla kişinin katıldığı anket online gerçekleştirildi. Sonuçlara göre Türkiye kişilerin harcama alışkanlıkları konusunda bilgisayar programlarından öneri almaya açık olan ülkelerin başında geldi. Türkiye’de yaşayan her üç kişiden ikisi bu programlardan yararlanarak harcama alışkanlıklarının analizini yaparak bütçelerinin planlanmasından memnun olacaklarını söylüyorlar. Başka bir deyişle Türkiye’den katılanların yüzde 65’lik kısmı buna sıcak baktığını belirtti.

Türkiye Bankalardan En Güncel Teknolojileri Bekliyor

ING Grubu’nun Mobil Bankacılık Araştırması sonuçlarına göre kişiler bankalardan en güncel teknolojiler sunmasını bekliyor. Bunu bekleyenlerin oranı Avrupa ülkelerinde yüzde 73, ABD’de yüzde 71 oldu. Türkiye’deki oran ise yüzde 89 olarak açıklandı. İki aşamalı doğrulamalar kişiler tarafından dijital işlemlerde güvenilir bulunuyor.

 

Kapalı