ING ile Cep Telefonları POS Cihazı Oldu!

ING Cebimde POS uygulaması ile artık akıllı cihazlar POS cihazı olarak kullanılıyor.

ING Cebimde POS Uygulaması ile KOBİ’lere Destek

ING uygulamaları arasında olan Cebimde POS uygulaması sayesinde artık akıllı telefonlar birer POS cihazına dönüşüyor. ING Cebimde POS ile akıllı cihazlar POS cihazı olarak kullanılabiliyor. ING Türkiye ve Mastercard tarafından KOBİ niteliğindeki işletmelerle işbirliği yapılarak Android işletim sistemine sahip cep telefonları POS cihazı olarak kullanılıyor. İşletmeler bu sayede kartlı ödemelerin tahsilatını mobil cihazlarından kabul edebiliyorlar. Bu işlemi yapabilmek için gereken şart ise ING müşterisi olmak ve ING Cebimde POS adlı uygulamayı indirmek olarak belirtiliyor.

ING Cebimde POS Düşük Maliyetli Tahsilat Sağlıyor

ING Cebimde POS ile Türkiye’de ve Avrupa’da faaliyet gösteren tüm KOBİ statüsündeki firmalara ve mikro işletmelere düşük maliyetlerle kartlı ödeme kabulü imkanı sağlanıyor. Uygulama NFC özelliğine sahip herhangi bir Android cihazda kullanılabiliyor. Uygulama indirildikten sonra cihaz POS cihazına dönüşüyor. Mastercard teknolojisi ile firmaların işini kolaylaştıran bu uygulamada POS maliyeti de bulunmuyor.

ING’den Pek Çok Mesleğe Ödeme Kolaylığı

ING – Mastercard tarafından sağlanan ING Cebimde POS uygulamasıyla Avrupa genelinde faaliyette olan binlerce firma Android cep telefonları ile temassız ödemeleri de kabul edebilecekler. Ayrıca firmaların finansal sisteme dahil olacakları da söyleniyor. Kayıt dışı ekonominin aza indirilmesine de destek sağlayan uygulama nakit kullanımının az olduğu sektörlere destek veriyor. Türkiye’de KOBİ’lerin yanı sıra simitçiler, taksi şoförleri, elektrikçiler, çiçekçiler, tesisatçılar gibi pek çok meslek dijital ödeme alabilecek. Uygulamanın ayrıca kesintisiz alışveriş deneyimi sağlayarak firmaların işlerine katkı sağlamanın yanında temassız ödemenin yaygınlaşmasının sağlanması da amaçlanıyor.