ING Sponsorluğunda Uluslararası İstanbul Opera Festivali Başlıyor!

ING’nin ana sponsor olduğu Uluslararası İstanbul Opera Festivali başlıyor.

ING Festivallere Verdiği Desteği Sürdürüyor

2 Temmuz – 14 Temmuz 2019 tarihleri arasında düzenlenecek olan 10. Uluslararası İstanbul Opera Festivali’ne ING ana sponsor oldu. Banka tarafından bu konuyla ilgili bir açıklama yapılarak detaylar paylaşıldı. ING’nin yaptığı açıklamada sorumlu ve sürdürülebilir bankacılık anlayışı kapsamında faaliyetlerine devam ettiklerinden bahsedildi. Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü tarafından organize edilen çeşitli festivallere ve eserlere ING tarafından destek verildiği, bu desteklerden birinin de 10. Uluslararası İstanbul Opera Festivali’ndeki ana sponsorlukları olduğu belirtildi.

Dünya Klasikleri ING ile Sanatseverlerle Buluştu

2019 yılında ING tarafından 2. Uluslararası Gaziantep Opera Festivali’ne destek verildi. ING ayrıca sahneye koyulduğu her ülkede gişe rekorları kıran Romeo ve Juliet – Mançalı Şövalye gibi dünya klasiklerine de destek sağladı ve Türkiye’de sanatseverlerle buluşmasına liderlik etti. Banka tarafından Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü ile yapılan işbirliği kapsamında sağlanan desteklere bir yenisi daha ilave oldu. ING, 10 Uluslararası İstanbul Opera Festivali’ne ana sponsor oldu. ING bu işbirlikleri kapsamında ayrıca bale, çok sesli müzik gibi alanlara da destekler veriyor.

İlk Türk Oratoryosu Festivalde Seslendirilecek

Türkiye’deki kültür sanat etkinliklerinin artırılması amacıyla 10 yıl önce ilk kez düzenlenen Uluslararası İstanbul Opera Festivali’nde dünyanın birçok ülkesinden sanatseverleri İstanbul’da ağırlayacak. Festival, 2 Temmuz 2019 tarihinde Turandot Operası’nın performansı ile başlayacak. 14 Temmuz 2019’da sona erecek olan Festival’de ilk Türk oratoryosu olan Yunus Emre ve Troya Operası da sahne alacak. İstanbul Opera Festivali’nin son konseri Bolşoy Tiyatrosu solistleri tarafından verilecek.

Sanatı Geniş Kitlelerle Buluşturuyoruz

ING Türkiye Genel Müdürü Pınar Abay konuya dair yaptığı açıklamada Devlet Opera ve Balesi ile işbirlikleri kapsamında Türkiye’nin kültür ve sanat yaşamını zenginleştirdiklerini, bundan büyük memnuniyet duyduklarını söyledi. Pınar Abay, ING Grubu olarak dünyanın pek çok yerinde sanatı geniş kitlelere ulaştırdıklarından, bunu kendilerine misyon edindiklerinden de bahsetti.