ING Türkiye Ödeme Sistemlerinde Bir İlke İmza Attı!

ING Türkiye tarafından ödeme sistemleri pazarında bir ilke imza atılarak akıllı telefonlar POS cihazına dönüştürüldü.

Cep Telefonları POS Cihazına Dönüşüyor

ING Türkiye geçtiğimiz mart ayında ödeme sistemlerinde Türkiye’de bir ilke imza attı ve akıllı cihazları POS cihazına çeviren uygulamasını hayata geçirdi. ING Türkiye – MasterCard işbirliği ile tasarlanan ING Cebimde POS adlı uygulama sayesinde akıllı telefonlardan ödeme alınabiliyor. ING Türkiye’nin bu uygulaması devreye alındığı günden beri büyük ilgiyle karşılandı. Banka tarafından bu konuyla ilgili bir açıklama yapılarak ING Cebimde POS uygulamasının gördüğü ilgiden ve son durumdan bahsedildi. Açıklamada ING Türkiye KOBİ ve Ticari Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı İhsan Çakır’ın görüşleri de yer aldı.

ING Türkiye’den Tüm Şirketlere Mobil Ödeme Alma İmkanı

ING Türkiye’nin açıklamasında Banka’nın müşterisi olan şirketlerin ING Cebimde POS uygulaması sayesinde kredi kartı ve banka kartı ile yapılan ödemeleri mobil cihazlardan kabul edebildikleri hatırlatıldı. ING ve MasterCard işbirliğinden doğan uygulamadan tüm şirketlere düşük maliyetlerle ödeme alma imkanı sağlanıyor. Bu sayede müşteri potansiyellerini genişletmelerinin ve işlerini büyütmelerinin amaçlandığı da aynı açıklamada belirtildi. NFC özelliğine sahip olan ING Cebimde POS uygulaması Android cihazlarda kullanılabiliyor. Uygulama akıllı telefona indirildikten sonra, telefon POS cihazına dönüşüyor.

ING Cebimde POS Kısa Sürede Büyük İlgi Gördü

ING Türkiye KOBİ ve Ticari Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı İhsan Çakır, ING Cebimde POS uygulamasının kısa sürede büyük ilgi gördüğünü, daha da yaygınlaşmasını beklediklerini söyledi. İhsan Çakır, ING Türkiye olarak eski köye yeni adet getirmeye devam ettiklerini, bu uygulama ile cep telefonlarının herhangi bir ilave cihaza ihtiyaç duymadan ödeme alabilir hale gelebildiğini, uygulamanın NFC teknolojisine sahip olduğunu, ING olarak müşterilerinin ihtiyaçları doğrultusunda yeni avantajlar sağlamaya önümüzdeki dönemlerde de devam edeceklerini de belirtti.