ING Türkiye Üst Düzeyde Yeni Atama Gerçekleştirdi!

ING Türkiye tarafından yapılan bir açıklama sonrasında, banka genel müdür yardımcılığı ve icra kurulu üyeliği görevlerine üst düzey yeni bir atama yapıldığı belirlendi. İki görev için Meltem Kalender Öztürk getirildi. Meltem Kalender Öztürk, insan kaynakları sektöründe 20 yıldan fazla tecrübesi ile bundan sonraki dönemde de ING Türkiye çatısı altında, çağa uyum sağlayan yenilikçi, inovatif ve öncü çalışmalarıyla destek vermeye devam etmeyi planlıyor.

Meltem Kalender Öztürk, çalışan deneyimlerini inceleyerek, en etkili takımları oluşturmak konusunda son derece deneyimli olmasından dolayı, tüm deneyimlerini ING Türkiye çatısı altında kullanmayı ve yeni başarılara imza atmayı amaçlıyor.

Meltem Kalender Öztürk Kimdir?

Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu olan Öztürk, 1996 yılında okuldan mezun olduktan hemen sonra Logo Business Solutions ve Işıklar Holding bünyesinde, insan kaynakları yönetimi alanında göreve başladı. Ardından Turkcell İnsan Kaynakları bünyesinde farklı pozisyonlarda görev alarak, farklı pozisyonlar üstlendiği biliniyor. Turkcell’de Grup İnsan Kaynaklarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak uzun yıllar görev yaptıktan sonra, terfi alarak 2014 ile 2017 yılları arasında Sütaş’ta çalışmaya başladı. Sütaş Grup İnsan Kaynakları Başkanı olarak kariyer hayatına devam etti.

2017 yılından sonra Los Angeles’ta bir yıl yaşamına devam eden Meltem Kalender Öztürk, burada insan kaynakları danışmanlığına devam etti. Bir yılın ardından Türkiye’ye dönerek danışmanlık hizmetlerine devam etti. Bu esnada danışmanlık hizmeti verdiği kurumlar arasında ING Türkiye’de yer alıyordu. Şimdilerde gerçekleştirilen üst düzey bir atama ile hem banka genel müdür yardımcılığına hem de icra kurulu üyeliğine yükseldi.