ING Türkiye’den 50.6 Milyar Liralık Kredi Desteği!

ING Türkiye 2019 yılının ilk yarısında ekonomiye 50.6 milyar lira kredi sağladı.

ING’nin Öz Kaynakları 8.3 Milyar Liraya Ulaştı

ING Türkiye tarafından 2019 yılının ilk yarısına dair konsolide olmayan finansal sonuçlar açıklandı. Buna göre ING Türkiye’nin bu yılın ilk altı ayında Türkiye ekonomisine toplam 50.6 milyar liralık kredi sağladığı öğrenildi. ING kredilerinin 41.7 milyar liralık kısmı nakdi kredilerden oluştu. Açıklanan finansal sonuçlardan ING Türkiye’nin sermaye yeterlilik oranının yüzde 23.7’ye ulaştığı öğrenildi. Banka’nın öz kaynaklarının toplamı 30 Haziran 2019 tarihi itibariyle 8.3 milyar lira oldu.

ING Türkiye Mevduatları 36 Milyar Lira Oldu

ING Türkiye yılın ilk yarısında ülke ekonomisine 41.7 milyar lirası nakdi kredi olmak üzere 50.6 milyar lira kredi sağladı. ING mevduatları bahsi geçen dönemde 36 milyar liraya çıktı. Konsolide olmayan net kar rakamı 1.2 milyar lira olarak açıklandı. Banka tarafından bir açıklama yapılarak yılın ilk yarısında ortaya çıkan finansal tablo paylaşıldı. Açıklamada ING Türkiye Genel Müdürü Pınar Abay da görüş bildirdi. Pınar Abay, ING Türkiye olarak dijital bankacılık alanındaki yeni ürünleri ve hizmetleri sunmaya devam edeceklerini söyledi.

ING Mobil Geliştirilmeye Devam Ediyor

ING Türkiye Genel Müdürü Pınar Abay, Türkiye ekonomisine 50.6 milyar liralık kredi desteği sağlamış olmaktan memnuniyet duyduklarını söyledi. 2019 yılının ikinci çeyreğinde çalışmalarına yine yenilikçi banka olma vizyonuyla devam ettiklerini, bu dönemde ING mobil uygulamasının da geliştirilerek müşterilerine daha iyi hizmet verdiğini belirtti. Pınar Abay, bu yılın ikinci çeyreğini ve ilk yarısını başarılı bir performansla tamamlamış olmaktan duydukları memnuniyeti de dile getirdi.