Instagram Albüm Paylaşımlarına Sonradan Fotoğraf Ekleme ve Çıkarma

Instagram Albüm Paylaşımlarına Sonradan Fotoğraf Ekleme ve Çıkarma

Anlık olarak resim ve video paylaşımı olarak yaşamımıza giren Instagram, eklenen albüm şeklinde resim paylaşımı vasıtası ile toplu resim paylaşımlarına büyük kolaylık getirmişti. Özellikle düğün, merasim gibi çok sayıda resim paylaşımlarının yapıldığı vakit kolaylık elde eden Instagram Albüm özelliği ile ilgili bizlere yöneltilen soruları cevaplıyoruz.

Instagram Albüm Paylaşımları

Instagram albüm oluşturma aşamaları.

Instagram’da meydana getirilen paylaşımlarda daha sonradan izahat düzenlemesi, konum düzenlemesi, etiket düzenlemesi gibi birtakım düzenlemeler yapılmaktadır. Sayfamız üstünden bizlere gelen soruda “Instagram albüm paylaşımından görsel çıkarmak olası mü?” sorusu yöneltildi.

Paylaşılmış Instagram albümünden resim çıkarmak

Albüm gönderisi şeklinde çok sayıda paylaşılan bir gönderiden bir ya da çok sayıda resim çıkarmak istenebiliyor. Bilindiği gibi Instagram albüm paylaşım özelliği ilk çıkmış olduğu dönemlerde buna izin verilmiyordu. Ancak, kısa vakit ilkin gösterilen güncelleme ile albüm paylaşımlarından resim çıkarmak olası hale geldi. Detaylara gelin beraber bakalım;

Instagram albüm paylaşımından resim çıkarma yöntemi

Paylaştığınız albüm paylaşımı yani tek gönderide çok sayıda görsel paylaşılan içeriklerden birini ya da bir kaçını çıkarmak için aşağıdaki adımları izleyin.

  • Düzenlemek istediğiniz albüm paylaşımını açın.
  • Galeri paylaşımı sağa-sola kaydırarak hareket ettirin.
  • Galeriden çıkarmak istediğiniz fotoğrafın üst köşesindeki çöp kutusu (sil) ikonuna tıklayın.
  • Kaydedin ve tamamlayın!

Böylelikle galeri albüm paylaşımından istediğiniz resim çıkarılmış olacak.

Ayrıca Instagram albüm paylaşımlarında her resim için izahat yani alternatif metin girme özelliği de eklendi. Düzenleme ekranından bu prosedürü de rahatlıkla yapmanız mümkün.

Instagram albüm paylaşımına sonradan resim eklemek

Instagram, bir gönderi paylaşıldıktan sonra düzenleme alanlarını sınırlamaktadır. Sadece gönderi açıklaması, konum ve etiketler düzenlenebilmektedir. Bunun haricinde fotoğrafların boyutunu değiştirmek, kırpmak ya da efektini değişiklik yapmak gibi seçenekler olası değildir. Aynı şekilde sonradan resim eklenme şansı da olmuyor.

Instagram ve öteki toplumsal medya araçları hakkındaki sorularınızı bizimle paylaşabilirsiniz.

Instagram albümü iyi mi oluşturulur?

Instagram’a çoklu resim yüklemek yani albüm kurmak dilerseniz yapmanız ihtiyaç duyulan tek şey her vakit ki gibi yeni gönderi oluşturma ekranını açmak. Ardından galeriden en çok 10 olmak üzere, yüklemek istediğiniz resim ve videoları seçmek. Fotoğrafları seçtikten sonra albümdeki içeriklere toplu halde filtre ekleyebilir, dilerseniz her görsel için ayrı filtreler de seçebilirsiniz. Detaylı malumat için buraya tıklayın.