İş Bankası 130 Milyon Lotun Satışına Yetki Verdi!

Türkiye İş Bankası tarafından 130 milyon lotun satışı ile ilgili yetki verildi.

İş Bankası Lot Satışına Yetki Verdi

Türkiye İş Bankası, Borsa İstanbul bünyesindeki piyasalardan 2018 yılında satın alınmış olan 130 milyon adet C grubuna dahil payın satışı ile ilgili yetki verildi. Türkiye İş Bankası tarafından KAP yani Kamuyu Aydınlatma Platformu’na bu konu hakkında bir açıklama yapıldı. Banka tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan açıklamada 2018 yılında Borsa İstanbul nezdindeki piyasadan daha önce satın alınan 130 milyon adet lot satışı için yetki verdi. Satışı için yetki verilen lotlar Borsa İstanbul’da C grubu pay grubunda yer alıyor.

İş Bankası KAP’a Açıklama Yaptı

İş Bankası’nın KAP’a yaptığı açıklamada Banka’nın Yönetim Kurulu toplantısında bir karar alındığı bildirildi. İş Bankası Yönetim Kurulu’nun aldığı karar sermaye verimliliği, piyasalardaki gelişmeler ve ekonomik şartlardaki görece olan iyileşmeler göz önünde bulundurularak alındı. İş Bankası tarafından 2018 yılı boyunca İstanbul Borsası nezdinde olan piyasadan satın alınan 130 milyon adet C grubu lotun satılmasına karar verildiği bildirildi.

Lot Satışı İçin İş Bankası Genel Müdürlüğü Yetkilendirildi

Türkiye İş Bankası tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan bilgilendirme açıklamasında satışına karar verilen 130 milyon adet lotun C grubunda olduğu belirtildi. İş Bankası Yönetim Kurulu bu kararı piyasalardaki olumlu gelişmeleri, Türkiye’nin ekonomik şartlarının görece giderek iyileşiyor olması ve sermaye verimliliğinin artması göz önünde bulunduruldu. Banka lot satışı için İş Bankası Genel Müdürlüğü yetkilendirildi. Lotların satış fiyatı geri alım maliyetinden az olmayacak. Satış yolunun ve satış takviminin daha sonra belirleneceği de aynı açıklamada bildirildi. Satışta hangi kuruluşlarla iş birliği yapılacağına İş Bankası Genel Müdürlüğü karar verecek.