İş Bankası e-Teminat Mektubu Dönemine Başlıyor

İş Bankası tarafından müşterilere verilen destek devam ederken bu süreçte hizmetler altında bazı gelişmeler hız kesmeden devam ediyor. Gümrükler Genel Müdürlüğü tarafından konu hakkında bir süredir altyapı çalışmaları devam ediyordu. Altyapı çalışmalarının devam etmesinin ardından İş Bankası e teminat mektubunun düzenlenmesinin hazır hale geldiğini müşterilerine duyurdu.

E Teminat Mektubu Dönemi Resmen Başladı

Son dönemlerde hem tasarruf sağlamak hem de çevre kirliliğinin önlenmesi için kağıt ortamından elektronik ortama taşındığı ifade edildi. Tüm işlemlerin elektronik ortama taşınmasının ardından gümrük Müdürlükleri için hitaben elektronik teminat mektubunun düzenlenmesi, iade işlemleri, tazmin ve ibra gibi süreçlerin online olarak hayata geçirilmesi bekleniyor.

Online olarak sürecin devam etmesinin ardından gümrük Müdürlüklerinin yanı sıra Türk Eximbank’ta e teminat mektubu düzenleme hakkına sahip. İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Şahismail Şimşek yaptığı  değerlendirmeler sonrasında ‘dijitalleşme her sektörde hayatımızın içine girdi. Teknoloji kullanımını çalışmalarımıza da entegre etmeyi planlıyoruz. Teknolojik çalışmalarla birlikte müşteri isteklerinin karşılanması, maliyetlerin karşılanması, çalışmalarda verimlilik anlayışının geliştirilmesi gibi pek çok operasyonel sürecin yönetilmesi amaçlanıyor.

Müşterilerin ihtiyaçlarının karşılanması ve çalışmaların sorunsuz bir şekilde devam etmesi için tüm müşterilerin İş Bankası şubelerine beklendiği yönünde ifadeler verildi. Ticari hayatın tüm gereklerini yerine getirecek olan yeni ürünler ve tecrübe ile birlikte bundan sonraki süreçte de desteklenmesi bekleniyor.

Kapalı