İş Bankası Enflasyona Endeksli 2 Yeni Ürünü Uygulamaya Aldı!

Türkiye İş Bankası tarafından uygulamaya alınan yeni ürünler birikimlerin enflasyona karşı korunmasını amaçlıyor.

İş Bankası TL Mevduatları Enflasyondan Koruyor

Türkiye İş Bankası Türk Lirası cinsinden yatırımların artan enflasyon oranlarından etkilenmemesi için yeni ürününü uygulamaya aldı. İş Bankası’nın 2 yeni vadeli TL vadeli hesap ürünü müşterilerin birikimlerini enflasyona endeksleyerek kayıplardan koruyor. Türkiye İş Bankası tarafından hizmete sunulan 2 yeni ürün ile ilgili açıklama yapıldı. Açıklamada bu ürünlerin Enflasyona Endeksli Vadeli TL Mevduat Hesabı ve Enflasyon Korumalı Vadeli TL Hesabı adlı ürünler olduğu bilgisi verildi. İş Bankası müşterilerine bu ürünlerle ek kazanç ve mevduatların enflasyona karşı korunması avantajları sağlanıyor.

İş Bankası’nın Yeni Ürünlerinin Özellikleri

İş Bankası’nın Türk Lirası mevduatlar için hizmete sunduğu yeni vadeli hesaplar en az 30 bin lira limitle açılabiliyor. Mevduat sahipleri istedikleri zaman hesaplarından para çekebiliyorlar ve vadeleri bozulmuyor.  İş Bankası enflasyon korumalı hesapları 92 gün le 370 gün arasında vadelerde açılıyor. 366 gün ve daha uzun vadelerde açılan hesaplardan enflasyona karşı korunmasına ilaveten stopaj da alınmıyor. İş Bankası’nın geliştirdiği ve müşterilerinin birikimlerinin güvence altına alınmasının amaçlandığı bu yeni ürünler bireysel yatırımcılara Türk Lirası türünden yatırımlarında fırsat olarak sunuluyor.

Enflasyon Korumalı Vadeli TL Mevduat Hesabı Nedir?

Bu hesapla İş Bankası müşterilerine Enflasyon Korumalı Vadeli TL Mevduat Hesabı açılış tarihinde sabit bir faiz oranı taahhüdünde bulunuluyor. Açılışta ayrıca vade sonunda ortaya çıkacak olan güncel yıllık TÜFE oranı da eklenmek üzere bir prim oranı belirleniyor. Vadenin sonu geldiğinde bu iki oran karşılaştırılıyor ve hangisi daha yüksekse hesaba o orandan faiz işletiliyor. Bu sayede hesap sahibinin enflasyondan etkilenmeksizin yüksek kazanç elde etmesi sağlanmış oluyor.

Enflasyona Endeksli Vadeli TL Mevduat Hesabı Nedir?

İş Bankası’nın Enflasyona Endeksli Vadeli TL Mevduat Hesabı 366 gün ile 370 gün arasında vadelerde açılıyor. Faizi geliri elde etmek istemeyen kişilerin hizmetine sunulan bu hesapta anaparanın değeri vadenin sonundaki TÜFE değişim oranı kadar korunuyor. Bu orandan daha çok kazanç sağlamak isteyenler hesabın açılışı sırasında belirlenecek olan prim oranını TÜFE oranına ilave edilmesini tercih edebiliyorlar.

Etiketler
Başa dön tuşu