İş Bankası Girişimcilerle Yatırımcıları Bir Araya Getirdi!

Günümüzde girişimcilik üretim ağının önemli bacaklarından birisini oluşturmaktadır. İş Bankası yaptığı son çalışmalar çerçevesinde girişimciler ile global çapta yatırımcıları bir araya getirmek için bir program düzenlendi. Girişimcileri yatırımcılarla buluşturmak için San Francisco’ya götüreceğini açıkladı.

İş Bankası’nın Silikon Vadisi’nde bulunan inovasyon merkezinde yeni toplantılar düzenlendi. Maxitech ve ABD’li danışma firması olan US Market Access Center tarafından iş birliği çerçevesinde ilk toplantının düzenlendiği belirlendi. Yurtdışı programının ilk ayağı Türkiye’de düzenlenmiş oldu.

İş Bankası Girişimcileri Destekliyor

Workup 5. Dönem girişimcileri tarafından eğitimlerini tamamlamalarının ardından USMEC eğitmenleri tarafından üç gün boyunca ABD’de etkin satış, etkin sunum ve iş geliştirme konusunda bazı desteklerin verildiği ifade ediliyor. Eğitimin başarılı bir şekilde sonlandırılmasının ardından girişimler arasında en başarılı üç girişim belirlendi. Bu girişimlerin önümüzdeki günlerde, iş fikirlerini geliştirmeleri için San Fracisco’ya götürülmeleri ve bu sayede global yatırımcılarla buluşturulmaları bekleniyor.

Girişimler bu süreç içerisinde hem Türkiye’ye değer katacak hem de uluslararası pazara açılma imkanı bulacak. Yurtdışı programı için seçilen 3 başarılı girişim şu şekilde sıralanıyor;

Agrovisio; Yapay zeka sistemini kullanarak tarım sektöründe yeni bir sayfa açılması bekleniyor. Toprağın analizi yapılırken, ürün ve iklim kontrol ediliyor. Ardından tarım sektörü hakkında güncel analizler sunuluyor.

PCI Checklist ; Kart verisi işleyip, depolama yapan ve taşıma yapan işletmelerin kullanımına sunulan bu uygulama gerçek zamanlı süreç denetimini gerçekleştiriliyor. E ticaret siteleri, bankalar ve ödeme alt yapısı bulunan kuruluşlar tarafından kullanılması bekleniyor.

Holonext; Firmalar ve bireysel kullanıcılar için sunulan sistem Artırılmış Gerçeklik deneyimleri açısından tasarlama imkanı sunuyor. Bulut tabanlı olan bir AR geliştirme platformu olduğu söyleniyor.