İş Bankası ile Yandex.Checkout Anlaşma İmzaladı!

Türkiye İş Bankası ile Rusya’nın ödeme alt yapısı sağlayan şirketi Yandex.Checkout arasında anlaşma imzalandı.

İş Bankası’nda Rusya ile Ödeme Kabulü Anlaşması

Rusya’daki en büyük ödeme alt yapısı sağlayan şirketlerden biri ola Yandex.Checkout ile Türkiye İş Bankası arasında bir anlaşmaya imza atıldı. Anlaşmanın konusu ödeme kabulü oldu. Türkiye İş Bankası bir süre önce Rusya’nın milli kart MIR’ı sanal ve fiziki üye iş yerlerinde, İş Bankası Bankamatiklerde kabul etmeye başladı. Şimdi ise Türk şirketlerin e – ticaret siteleri aracılığıyla Rus tüketicilere ürün satmasına destek sağlanası amaçlanarak bir anlaşma yapıldı. İş Bankası – Yandex.Checkout anlaşmasıyla Türkiye – Rusya ikili ticaretine de büyük katkı sağlanmış olacak.

İş Bankası Müşterilerine 50 Ülkede Alışveriş Kolaylığı

İş Bankası’nın sanal POS hizmeti e – ticaret işlemlerinde yurtiçinde ve yurtdışındaki liderliği ile biliniyor. İş Bankası sanal POS hizmeti ile yurtdışından alışveriş yapan müşterilere Mastercard, Visa, UnionPay, Amex, JCB gibi uluslararası kart şemaları sunularak dünya genelinde 50 civarında ülkede geçerli olan, 34 değişik yerel ödeme sistemi üzerinden ödeme kabul ediliyor.

Türk Şirketlere Rusya’da Satış Yapma İmkanı

İş Bankası ile Yandex.Checkout arasında gerçekleşen bu işbirliği ile Türk şirketlerinin Rusya’daki Sberbank Online, Yandex.Money ve Alfabank gbi ödeme yöntemlerini kullanabilmesi sağlandı. Türk şirketler Yandex.Checkout platformu üzerinden bu ödeme sistemlerinden ödeme alabilecekler. Böylece Türk şirketler tarafından Yandex.Checkout aracılığıyla Sberbank Online’nin 92 milyon, Alfabank’ın 16.1 milyon, Yandex.Money’in 46 milyon kullanıcısına erişim imkanı bulunmuş olacak. İş Bankası’nın bu işbirliğinin e- ticaret potansiyelinin artmasının yanı sıra Türkiye ekonomisine de büyük katkısı olacak.