İş Bankası İlk Türk Bilim Seferine Sponsor Oldu!

İlk Türk Arktik Bilimsel Seferi, Türkiye İş Bankası’nın sponsorluğunda gerçekleştirildi.

Türkiye İş Bankası “İlklerin Bankası” Olmaya Devam Ediyor

Türkiye İş Bankası, 11 Temmuz – 26 Temmuz 2019 tarihlerinde gerçekleştirilen İlk Türk Arktik Bilimsel Seferi’ne sponsor oldu. Bu sponsorlukla ilgili İş Bankası tarafından bir toplantı düzenlendi. Toplantıya sefere katılan bilim insanları katıldı. Türkiye İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali, İlk Türk Arktik Bilimsel Seferi’nin toplantısında açılış konuşmasını yaptı. Adnan Bali, İş Bankası olarak İlk Türk Bilim Seferi’ne verdikleri geniş çaplı sponsorluk desteğinden dolayı gurur duyduklarını ve ilklerin bankası olma misyonlarını sürdürdüklerini söyledi.

İlk Türk Bilim Seferi Toplantısı Düzenlendi

Türkiye İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali, İlk Türk Bilim Seferi ile ilgili düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmasında Kuzey Kutbu’na 11 Temmuz – 26 Temmuz 2019 tarihleri arasında gerçekleşen seferin sponsorluğunu üstlendiklerini söyledi. Adnan Bali, kurumlar tarafından akademik ve bilimsel araştırma programlarının gelişimine destek sağlanmasının önemine değindi. Bu desteklerin Türkiye’nin geleceği ve toplumsal gelişim açısından da önemli olduğunu vurguladı. Bali, İş Bankası’nın kuruluşundan bu yana geçen 100 yıla yakın sürede sürekli toplum yararına olan çalışmalarda yer aldığını da belirtti.

Bilim İnsanları Pek Çok Bulgu Elde Etti

Türkiye İş Bankası’nın sosyal sorumluluğa bakış açısının bir yansıması olarak İlk Türk Arktik Seferi’ne sponsor olmalarının hayli önemli olduğunu söyleyen Adnan Bali, buzulların pek çok bilinmezliği barındırdığını, bu nedenle bilim dünyasının ilgisini çektiğini ifade etti. İlk Türk Bilim Seferi’ne katılan bilim insanlarının, değişik üniversite ve kurumlarda görevli 40’dan fazla araştırmacının ihtiyaç duyulan pek çok bulgu elde ettiğini, elde edilen bu bulguların bilim dünyasına katkı sağlayacağını da sözlerine ekledi.