is-bankasi-istiklal-sergileri-19-mayisa-kadar-ziyaret-edilebiliyor

İş Bankası İstiklal Sergileri 19 Mayıs’a Kadar Ziyaret Edilebiliyor!

Türkiye İş Bankası’nın İstanbul ve Ankara’daki müzelerinde İstiklal Sergisi 19 Mayıs akşamına kadar açık kalacak.

İş Bankası İstiklal Sergisi İstanbul ve Ankara’da

İş Bankası’nın İstanbul – Eminönü’ndeki Türkiye İş Bankası Müzesi’nde ve Ankara – Ulus’taki Türkiye İş Bankası İktisadi Bağımsızlık Müzesi’nde aynı anda açık olan ve ziyaretçileri bekleyen İstiklal Sergisi 19 Mayıs 2019 Pazar akşamı saat 20:00’a sanatseverleri ağırlayacak. İş Bankası tarafından İstiklal Sergisi ile ilgili bilgilendirme amacıyla bir yazılı açıklama paylaşıldı. Açıklamada İstanbul ve Ankara’daki sanatseverlerin İş Bankası Müzesi ve İş Bankası İktisadi Bağımsızlık Müzesi’nde açık olan İstiklal Sergisi’ni 19 Mayıs günü saat 20:00’a kadar gezebilecekleri bildirildi.

Sergiler 19 Mayıs Akşamına Kadar Açık Kalacak

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın kutlanacağı önümüzdeki pazar günü aynı zamanda Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkışının da 100. Yıldönümü olacak. Banka tarafından İstanbul ve Ankara’daki müzelerde eş zamanlı olarak açılmış olan İstiklal Sergisi’nin bu nedenle 19 Mayıs Pazar akşamına kadar açık olacağı bildirildi. Sergiler saat 20:00’a kadar ziyaretçilerini bekliyor olacak.

İstiklal Sergisi Milli Mücadeleyi Saygı ve Minnetle Anıyor

Ankara ve İstanbul’da aynı anda açık olan İş Bankası İstiklal Sergisi, Türkiye Cumhuriyeti’nin ve Türkiye İş Bankası’nın kurucusu olan Mustafa Kemal Atatürk’ün, silah arkadaşlarının ve isimsiz binlerce kahramanın milli mücadele yolculuğunu saygı ve minnetle anmak amacıyla açıldı. Sergilerde o döneme ait pek çok belge, film, fotoğraf ve objeler yer alıyor. Milli mücadele döneminde yazılmış günlükler ve savaşın seyrini belirlemek üzere çizilmiş haritalar İstiklal Sergisi’nin en dikkat çekenleri olarak göze çarpıyor