İş Bankası Nazım’a Yolculuk Sergisi Bugün Açılıyor!

İş Bankası tarafından İş Sanat bünyesinde düzenlenecek olan Nazım’a Yolculuk Sergisi bugün açılıyor.

İş Sanat’ta Nazım Hikmet Sergisi

İş Bankası’nın sanat faaliyetlerinin yürütüldüğü ve organize edildiği İş Sanat yeni bir sergiye ev sahipliği yapıyor. Nazım’a Yolculuk konulu sergi 2 Mayıs 2019 (bugün) İş Sanat’ta ziyaretçilere kapısını açıyor. Sergide ünlü şair Nazım Hikmet’e ait daha önce ortaya çıkmamış olan pek çok mektup, fotoğraf ve şiir yer alacak. İş Sanat’taki Nazım’a Yolculuk Sergisi 22 Haziran 2019 tarihine kadar açık kalacak. Türkiye İş Bankası bünyesinde olan İş Sanat’ın sosyal medya hesaplarından yapılan paylaşımda Nazım’a Yolculuk adlı serginin 2 Mayıs’ta başlayacağı ve 22 Haziran’a kadar açık olacağının bilgisi verildi. Nazım’a Yolculuk Sergisi, İş Sanat Kibele Sanat Galerisi’nde düzenleniyor.

Nazım’ın Yakınlarının Mektupları İş Sanat’taki Sergide

İş Sanat Kibele Galerisi’nde düzenlenecek olan sergide Türk şiirinin büyük ustalarından Nazım Hikmet’in 63 yıl süren yaşamının kesintileri yer alıyor. Nazım Hikmet’in Selanik’ten Moskova’ya uzanan bilinen yolculuğuna bir nevi tanıklık ve eşlik ediliyor. Geçen yaşlarından başlamak üzere hayatı boyunca hayallerinin peşinden koşan ünlü şair Nazım Hikmet’in bilinmeyen yönleri, gün yüzüne çıkmamış olan şiirleri, fotoğrafları sergileniyor.

Ziyaretçileri Sergide Neler Bekliyor?

Şairin yakınlarından olan Piraye, Celile, Yahya Kemal, Samiye, Naci Sadullah, Kemal Tahir, Sedat Simavi, Orhan Kemal, Ahmet Emin, Ekber, Vera ve Münevver gibi isimlerden gelen mektuplar Nazım’a Yolculuk sergisi kapsamında bir araya getiriliyor. Sergide dikkat çeken bazı detaylar arasında Berlin Kongresi’nde çekilmiş kartpostal ve Nazım Hikmet’in Heybeliada Bahriye Mektebi’ndeki öğrenciliği sırasında çekilmiş fotoğraflar ve yazılmış mektuplar olarak dikkat çekiyor.